Zmartwychwstanie Pańskie – 21 kwietnia 2019

 1. Drodzy bracia i siostry! Chrystus Zmartwychwstały idzie przed nami ku nowym niebiosom i nowej ziemi, gdzie wreszcie wszyscy będziemy żyć jako jedna rodzina, dzieci tego samego Ojca. On jest z nami aż do skończenia świata. Idźmy za Nim w tym świecie poranionym, wyśpiewując Alleluja! W naszym sercu są radość i cierpienie, na naszych twarzach uśmiech i łzy, ale Chrystus zmartwychwstał, On żyje i idzie z nami. Dlatego śpiewamy i idziemy ze wzrokiem skierowanym do Nieba, wierni naszemu zaangażowaniu na tym świecie. Życzymy Wszystkim błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Tymi życzeniami chcemy się również dzielić z osobami chorymi, cierpiącymi i w podeszłym wieku. Św. Paweł napisał: „gdyby Chrystus nie zmartwychwstał daremna byłaby nasza wiara”.
 2. Wyrażamy radość z tego, że wiele osób uczestniczyło w liturgii Triduum Paschalnego oraz w całonocnych adoracjach Najświętszego Sakramentu. Za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękujemy p. Piotrowi, panom i młodzieży, którzy poświęcili swój czas. Pani Annie i p. Sławomirowi dziękujemy za dekoracje kwiatowe. Słowa wdzięczności kierujemy do lektorów i wszystkich osób, które czytały Słowo Boże. Dziękujemy ministrantom, bielankom i całej asyście, panu organiście Kamilowi, chórowi pań, scholi dzieci, młodzieżowej i studenckiej. Wdzięczność wyrażamy Panom posługującym przy baldachimie oraz wszystkim, którzy nieśli chorągwie, wstążki i feretrony oraz tym, którzy od długiego czasu zbierali płatki kwiatów na procesję rezurekcyjną. Za trzymanie straży przy grobie Pańskim dziękujemy strażakom z Chąśna i Chąśna II, Goleńska, Świeryża. Kołom Żywego Różańca i wielu innym osobom, dziękujemy za czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Cieszymy się, że pomagali nam nasi klerycy.
 3. Cieszymy się, że wiele osób jest ubranych w łowickiej stroje. Dobrze, że pielęgnujemy piękne zwyczaje naszej Ziemi Łowickiej.
 4. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie. Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego i odmawiamy ją w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza Św. i spotkanie dla uczestników tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę.
 7. W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
 8. Dziękujemy Wszystkim za ofiary – 761,60 zł – złożone w ubiegłą niedzielę do puszek
  i przeznaczone na dekorację oraz kwiaty do grobu Pańskiego. Za ofiary na ten cel dziękujemy także: Paniom z Kół Żywego Różańca (KŻR) – ofiara 400 zł; KŻR
  Chełmońskiego – 130 zł; KŻR z Chąśna – 170 zł; KŻR z Goleńska 130 zł; od Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci – 300 zł; Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży oraz Osobom, które przygotowywały palmy – ofiara 1100 zł.
 9. Cieszymy się z pięknych palm wykonanych przez Parafian ze wsi Małszyce i z ul. Strzeleckiej.
 10. Dziękujemy za życzenia i wszystkie dobre słowa, a także za przesłane sms-y oraz kartki pocztowe.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby diecezjalnej
 12. Dziś jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę do Włoch (11 – 20 lipca). Cena 2.540 zł + 115 Euro. Pielgrzymka się odbędzie, jeśli zapisze się komplet (tzn. 40 osób). Uwaga! Spotkanie informacyjne i organizacyjne, podpisanie umów z uczestnikami oraz wpłata zaliczki (600 zł.) w środę 24 kwietnia o godz. 19:00 w kościele (Należy przygotować dane do podpisania umów: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon).
 13. O pomoc w sprzątaniu kościoła we wtorek po Świętach Wielkanocnych prosimy parafian z ul. Korczaka (nr 19 do końca), a w przyszłym tygodniu z ul. Lokalnej i ul. Matejki.
 14. Zachęcamy do lektury świątecznych gazet (cena gazet też jest świąteczna 🙂
 15. Msza św. z nabożeństwem majowym przy kapliczce Matki Bożej Księżnej Łowickiej (na skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej, Lipowej, Legionów i Kiernozkiej) pod przewodnictwem Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego w środę 1 maja o godz. 19:00.
 16. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek 2 maja od godziny 9:00.
 17. Znaleziono portfel. Kontakt z ks. Proboszczem.

Zapowiedzi przedślubne

Maciej Fudała – kawaler z par. tutejszej(14 i 21.04.2019)

Monika Rydzewska – panna z par. Dzieciątka Jezus w Warszawie

…………………………………………………………………………………………

Piotr Mateusz Kaźmierczak – kawaler z par. św. Rocha w Boczkach Chełmońskich

Joanna Maria Owczarek – panna z par. tutejszej(14 i 21.04.2019)

…………………………………………………………………….………….…………

Łukasz Henryk Popowski – kawaler z par. św. Mikołaja w Kozłowie Szlacheckim

Izabella Miazek – panna z par. tutejszej (21 i 28.04.2019)