VIII Niedziela zwykła – 3 marca 2019

 1. Dziękujemy za zaangażowanie w 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na kolejną adorację zapraszamy z 4 na 5 kwietnia (czwartek / piątek). Podczas naszej modlitwy polecaliśmy Miłosiernemu Bogu śp. Biskupa Alojzego Orszulika.
 2. Dziś także o godz. 10:00 odprawiona będzie Msza Św. o łaskę nieba dla Pierwszego Biskupa naszej diecezji. Dzięki staraniom biskupa Alojzego została erygowana nasza parafia, a przez zaangażowanie ks. Wiesława Frelka oraz pracę
  i pomoc wielu Parafian mamy piękną świątynię.
 3. W najbliższą środę – Środę Popielcową – rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 11:00 i 18:00, a w Chąśnie o 16:30. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15.
 5. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 52. Tydzień Modlitw
  o trzeźwość narodu, przeżywany pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania duchowych ofiar i wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 7. Zapraszamy chętnych do utworzenia kolejnej Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapisy w zakrystii oraz u pani Marii Skumiał (nr tel. 668-183-594) i u pani Agnieszki Gielniewskiej (nr tel. 509-610-242). Zachęcamy również do wstępowania do Kół Żywego Różańca.
 8. W poprzednią niedzielę rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Narzeczeni, którzy jeszcze nie zgłosili chęci udziału, mogą uczynić to tylko dziś. Spotkanie po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00).
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła jutro prosimy Parafian z ul. Armii Krajowej – blok 43 O (nr od 21 do końca), a w przyszłym z ul. Jordana, Listopadowej, Poznańskiej i Przelotnej
 10. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego (każda gazeta kosztuje 5zł).
 11. W czwartek, 7 marca, Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły nr 3 w Łowiczu zapraszają na „Dzień Otwartych Drzwi”. Więcej informacji na plakacie informacyjnym.

………………………………………………………………………………………..

Zapowiedzi przedślubne

Hubert Zimny – kawaler z par. tutejszej

Magdalena Rząp – panna z par. tutejszej (24.02 i 03.03.2019)