III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 (w kaplicy w Chąśnie bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11:15) oraz Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:15 (w kaplicy w Chąśnie w piątki o godz. 15:15).
 2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7:00 i 18:00. Także jutro będziemy przeżywali 27. rocznicę powstania diecezji łowickiej.
 3. Z racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Dnia Świętości Życia Młodzież
  z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza do wspólnego uroczystego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Uroczystego aktu adopcji dokonamy dziś podczas Mszy Św. o godz. 10.00. (Duchowa Adopcja polega na codziennym odmówieniu 10 różańca i modlitwy „Panie Jezu” przez okres 9 miesięcy. Tekst codziennej modlitwy zamieszczony został w biuletynie).
 4. W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00, po której przejdziemy ulicami naszego Osiedla, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Uwaga! Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:15.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne poprzez które chcemy godnie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Możliwość spowiedzi we wtorek i środę (2 i 3 kwietnia). W środę (3 kwietnia) o godz. 9:00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia – pomóżmy chorym, aby tego dnia mogli być w kościele. Także w środę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie osób (nie będziemy już jechać
  do chorych w pierwszy piątek – 5 kwietnia). Informujemy, że podczas rekolekcji
  w poniedziałek, wtorek i środę, wieczorna Msza Św. będzie o godz. 19:00. W biuletynie jest zaproszenie do uczestnictwa w rekolekcjach, napisane przez ks. Piotra Stępniewskiego, który będzie głosił nauki.
 6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Rady Parafialnej.
 7. Na stoliku jest list na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, którą planujemy z czwartku na piątek (z 4 na 5 kwietnia).
 8. Dziękujemy za ofiary – 2802,70 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Od Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie, J. E. Ks. Arcybiskupa Andrzeja Józwowicza otrzymaliśmy podziękowanie za ofiary zbierane na jesieni na rzecz misji.
 9. Do końca miesiąca, czyli do przyszłej niedzieli włącznie można zapisać się na pielgrzymkę do Włoch (11 – 20 lipca). Cena 2.540 zł + 115 Euro. Pielgrzymka się odbędzie, jeśli zapisze się komplet (tzn. 40 osób).
 10. Jeśli będzie wielu chętnych na Misterium Męki Pańskie w Głownie, zorganizujemy wspólny transport. Na oknie jest lista.
 11. Młodzież z naszej parafii zaangażowaną albo chcącą się zaangażować we wspólnotę parafialną zachęcamy do udziału na FORUM DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY DIECEZJI ŁOWICKIEJ pod hasłem „BOŻE TERAZ”. Spotkanie odbędzie się
  w WSD w Łowiczu w sobotę 30 marca o godz. 10:00. Szczegółowe informacje na stronie diecezji łowickiej https://diecezja.lowicz.pl/forum-duszpasterstwa-mlodziezy-diecezji-lowickiej-pod-haslemboze-teraz/ . Zgłoszenia dziś i jutro u ks. Kamila.
 12. W cenie 50 zł możemy nabywać piękne albumy upamiętniające peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.
 13. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego (każda gazeta kosztuje 5 zł).
 14. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Mieszkańcom z ul. Chełmońskiego (17 – 50), jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Chełmońskiego (51 – 75). a w przyszłym tygodniu z ul. Chełmońskiego (od nr 76 do końca) oraz ul. Cegielnianej i Strzelczewskiej.

 Zapowiedzi przedślubne 24.03 i 31.03.2019

Marek Paweł Dziedziela – kawaler z parafii tutejszej – Katarzyna Janecka – panna z par. św. Zygmunta w Płocku

 

List od Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie (podziękowanie za ofiary złożone na misje)

Czcigodny Księże Adamie! Pragnę wyrazić moje serdeczne podziękowanie całej wspólnocie parafialnej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu na Korabce, za Wasze szczodre wsparcie duchowe i materialne Misji w Afryce a szczególnie za konkretną ofiarę zebraną na pomoc misjom w Rwandzie (800,- US$). Wasza ofiara zostanie przekazana na pomoce szkolne dla ubogich dzieci. Zapewniam o pamięci w modlitwie i duchowej łączności i udzielam wszystkim z całego serca apostolskiego błogosławieństwa. Arcybiskup Andrzej Józwowicz, Nuncjusz Apostolski w Rwandzie.

 

Duchowa Adopcja polega na codziennym odmówieniu 10 różańca i modlitwy „Panie Jezu” przez okres 9 miesięcy.

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY „PANIE JEZU”

Panie Jezu * za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, * która urodziła Cię z miłością * oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, * „Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, * proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, * które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady * i które duchowo adoptowałem. * Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, * aby zachowali je przy życiu, * które Ty sam mu przeznaczyłeś. * Amen.

 

Zaproszenie na rekolekcje – MÓJ BÓG, MOJE ŻYCIE

W codzienności rzadko słyszymy Boży głos. Nasze życie i Pan Bóg… jak dwa różne światy. Tyle spraw mamy na głowie, a do tego pośpiech, zmęczenie, nerwy… gdzie tam jeszcze myśleć o Bogu? Nasza wiara sprowadzona do spełniania obowiązków – zamiast dodawać nam sił, staje się jak dodatkowy ciężar.

A Jezus żyje! Jest z nami w każdym dniu, zawsze, aż do skończenia świata – tak jak obiecał. Nazywa nas przyjaciółmi. Zaprasza do komunii z Bogiem – w Jego Kościele.

Potrzebujemy rekolekcji, by się na chwilę zatrzymać. By spotkać Jezusa. By słuchać Boga i przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest ważne. By Bóg poukładał nasze życie. Potrzebujemy na nowo przeżyć więź z Bogiem. By móc szczerze powiedzieć: Mój Bóg stał się moją siłą. Choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty, Boże, jesteś ze mną! Zapraszam! ks. Piotr Stępniewski   CZY CHCESZ WYZDROWIEĆ?