II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:15 (w kaplicy w Chąśnie w piątki o godz. 15:15).
  2. Na Mszę Św. dziś o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie.
  3. Zachęcamy, aby zawsze, ale szczególnie czas Wielkiego Postu przeżywać w łasce uświęcającej. Spowiedź w naszym kościele zasadniczo 15 minut przed każdą Mszą św.
  4. W Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, przypadającą we wtorek 19 marca, zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7:00, 17:00 i 18:00. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ks. bp. Józefie Zawitkowskim.
  5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach od niedzieli 31 marca do środy 3 kwietnia, które poprowadzi ks. Piotr Stępniewski z WSD w Warszawie – Pradze. Ostatniego dnia rekolekcji odwiedzimy naszych chorych z wielkanocną posługą sakramentalną. Duchowym przygotowaniem do rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla w piątek 29 marca (po Mszy Św. o godz. 18:00).
  6. Zachęcamy, aby obejrzeć projekt witraży do prezbiterium naszego kościoła. Dzieło będzie realizowane, jeśli będzie aprobata Parafian.
  7. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy parafialne:
    • Włochy: Florencja, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte San’t Angelo, Lanciano, Manoppello, Wenecja (11 – 20 lipca). Cena 2.540 zł + 115 Euro. Zapisy do końca marca. Pielgrzymka się odbędzie, jeśli zapisze się komplet (tzn. 40 osób)
    • Majówka Parafialna – Loretto – Koryciny (sobota 25 maja)
    • 3 czerwca (poniedziałek) – wychodzi pielgrzymka na Jasną Górę.
    • 8 czerwca (sobota) – autokarowy wyjazd (o godz. 5:30) na Jasną Górę. Po drodze odwiedzimy sanktuarium w Gidlach oraz w miejscowości Św. Anna.
    • Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu (sobota 7 września)
    • Dwudniowy wyjazd – w Suwalskie / piątek i sobota – w sierpniu
  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Jednej Osobie z ul. Jordana, Listopadowej, Poznańskiej i Przelotnej, jutro prosimy Mieszkańców z ul. Chełmońskiego (nr 17 – 50), a w przyszłym tygodniu Parafian z ul. Chełmońskiego (nr 51 – 75).
  2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą jako pomoc polskim misjonarzom w świecie (Ad gentes).
  3. Zachęcamy do nabywania albumów upamiętniających Nawiedzenie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej diecezji.
  4. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego (każda gazeta kosztuje 5 zł).
  5. Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie św. Jana Bosko zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w dwóch terminach 31 marca i 14 kwietnia o godz. 18:30 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Głownie – Zabrzeźni. Wstęp bezpłatny. Po zakończeniu spektaklu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na cele stowarzyszenia.
  6. Z racji zbliżających się Uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Dnia Świętości Życia Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza do wspólnego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą w niedzielę 24 marca na Mszy św. o godz. 10:00. Duchowa Adopcja polega na codziennym odmówieniu 10 różańca i modlitwy „Panie Jezu” przez 9 miesięcy.

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, * wszyscy Aniołowie i Święci. * Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, * postanawiam mocno i przyrzekam, * że od dnia ……………………………… * biorę w duchową adopcję jedno dziecko, * którego imię jedynie Bogu jest wiadome, * aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, * modlić się
o uratowanie jego życia * oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:

  • jedna Tajemnica Różańca Świętego (10 różańca)
  • moje dobrowolne postanowienia
  • oraz poniższa codzienna modlitwa „Panie Jezu”, którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY „PANIE JEZU”

Panie Jezu * za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, * która urodziła Cię
z miłością * oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, * „Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, * proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, * które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady * i które duchowo adoptowałem. * Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, * aby zachowali je przy życiu, * które Ty sam mu przeznaczyłeś. * Amen.