Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła – 21 października 2018

 1. Dziś w Polsce wybory samorządowe. Chrześcijanin ma obowiązek troszczyć się o sprawy ziemskiej Ojczyzny. Zachęcamy do uczestnictwa w wyborach.
 2. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne. Odbywają się one w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00. Na stolikach są zaproszenia. Przekażmy informację innym osobom.
 3. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – codziennie o godz. 17:15.
 4. Na stoliku jest lista na 24 – godzinną adorację z 5 na 6 listopada.
 5. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 10:00, zaś tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszach Św. będą spotkania formacyjne. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe.
 6. Diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego dziś po Mszy Św. o godz. 12:30.
 7. Na stoliku jest lista – zachęcamy do utworzenia trzeciej Róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża liczy 20 osób.
 8. Na stoliku są kartki na których możemy pisać imiona osób zmarłych do modlitwy wypominkowej. „Nowe” wypominki czytamy od pierwszej niedzieli listopada.
 9. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych (5 zł.) i zniczy nagrobkowych (3 zł.), z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji łowickiej.
 10. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Osobom z ul. Kwiatowej domki i ul. Dębowej. W czasie trwanie katechez ewangelizacyjnych sprzątanie kościoła będzie we wtorki. Dlatego w najbliższy wtorek o pomoc prosimy Parafian z bloku przy ul. Kwiatowej (klatka 1 i 2) oraz ul. Grabowej, a w przyszłym tygodniu z bloku przy ul. Kwiatowej (klatka 3, 4 i 5).
 11. Na stoliku są różne materiały, teksty, które można wziąć gratis.
 12. Dziś w Kościołach odbywa się liczenie wiernych – osób obecnych w kościele (dominicantes) i przyjmujących Komunię Św. (comunicantes). Serdeczna prośba, aby po zakończonej Mszy Św., Panie wychodziły z kościoła dużymi drzwiami, zaś Panowie drzwiami bocznymi.
 13. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.
 14. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. Przekażemy ją na ręce Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie, Ks. Arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, pochodzącego z naszej diecezji.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej m.in. „Gościa Niedzielnego” i Niedzieli”.