Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Kolejne Modlitewne Jerycho planujemy z czwartku 18 na piątek 19 października. W listopadzie adoracja będzie połączona z nawiedzeniem relikwii św. Wiktorii z 5 na 6 listopada.
 2. Dziękujemy młodzieży naszej parafii za udział, wspólną modlitwę oraz radość podczas wczorajszego II Diecezjalnego Spotkania Młodzieży na muszli koncertowej w Łowiczu. Mamy nadzieję, że to doświadczenie zainspiruje do dalszego rozwoju duchowego np. we wspólnocie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii.
 3. Rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na Mszę Św. dziś o godz. 10:00. Po Eucharystii spotkanie informacyjne.
 4. Spotkanie osób zaangażowanych w Indywidualne Formy Życia Konsekrowanego dziś po Mszy św. o godz. 12:30.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 18:00, a po Mszy św. na spotkanie.
 6. Z racji święta św. Stanisława Kostki zapraszamy Dzieci i Młodzież na Mszę św. we wtorek 18 września o godz. 18:00, a po niej na ognisko.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby, które pragną dołączyć do wspólnoty, zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19:00. Pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek 21 września.
 8. Intencje Mszy św. na rok 2019 przyjmować będziemy od przyszłego poniedziałku (24 września) od godz. 8:00.
 9. Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów, lektorów oraz kandydatów) zapraszamy na pierwszą powakacyjną zbiórkę w sobotę 29 września o godz. 9:00.
 10. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników wyjazdu do Izraela w niedzielę 30 września po wieczornej Mszy św.
 11. W gablocie: informacje o Wojskach Obrony Terytorialnej i możliwości rekrutacji, a także o zbiórce używanych strojów I-Komunijnych.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 13. Można odbierać wieńce dożynkowe.
 14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Loretto w sobotę 22 września http://www.loretanki.pl/Sanktuarium. Odwiedzimy również Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Ogród Botaniczny w Korycinach i ew. Drohiczyn. Koszt: 120 zł. (obiad w cenie; śniadanie i kolacja we własnym zakresie). Wyjazd o 6:00. Powrót ok. 21:00.
 15. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św. z okazji 100. rocznicy nawiedzenia Archikolegiaty Łowickiej przez Achillesa Rattiego – późniejszego papieża Piusa XI – w piątek 21 września o godz. 18:00.
 16. Bp Ordynariusz zaprasza do udziału w XIV Pielgrzymce KŻR do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach w sobotę 29 września.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).
 18. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. Strzeleckiej numery nieparzyste. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Strzeleckiej numery parzyste, a w przyszłym tygodniu z ul. Legionów.

………………………………..……………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Adrian Konrad Pałyga – kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Flis – panna z parafii tutejszej (16 i 23.09.2018)