Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018

 1. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 12:30 przeżywamy dożynki parafialne. Na zakończenie Mszy Św. częstujemy wszystkich chlebem i miodem. Za dar miodu dziękujemy panu Markowi Boroskiemu. Panom Piotrowi i Tomaszowi Zając dziękujemy za muzyczne uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy starostom dożynkowym – państwu Annie i Janowi Klimkiewicz z Chąśna GS.
 2. Dziś również o godz. godz. 14:30 rozpoczniemy Biesiadą na Korabce. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. W biuletynie i gablocie podany jest program naszego spotkania. Dziękujemy Wszystkich, którzy przynieśli ciasta. Słowa wdzięczności kierujemy do Dobroczyńców, których lista umieszczona jest w biuletynie. Jak co roku nasza Biesiada odbywa się dzięki zaangażowaniu Pań i Panów z Rady Parafialnej oraz wielu osób zatroskanych o wspólne dobro.
 3. Dochód z dzisiejszej całodziennej zabawy fantowej przeznaczony jest na organizację wydarzeń dla dzieci i młodzieży (ministrantów, bielanek, scholi) – w przyszłą niedzielę (2.09), o ile pozwoli pogoda, zapraszamy na zjeżdżalnię od godz. 13:30 do 17:30. (Na początku wakacji byliśmy na całodniowej wycieczce w Łodzi).
 4. W najbliższą sobotę przypada 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny, a wcześniej o godz. 11.00 spotkamy się na apelu i modlitwie na cmentarzu wojskowym przy ul. Listopadowej.
 5. W najbliższą sobotę po Mszy Św. o godz. 18:00 Czuwanie Fatimskie.
 6. W poniedziałek 3 września zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8:00, którą rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi. Tego dnia z grupą Parafian wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Izraela. Spotkanie przed kościołem o godz. 10.30 skąd przejedziemy autobusem na lotnisko. Autobus odbierze również pielgrzymów z lotniska dn. 10 września.
 7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Rodziny naszej Parafii. W minioną środę został przyjęty przez Parafian ze Strzelcewa Parceli.
 8. Dziękujemy za zaangażowanie w 24-godziną adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, aby coraz więcej osób angażowało się w tę formę modlitwy. Na kolejną adorację zapraszamy z czwartku 13 na piątek 14 września (tego dnia przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego).
 9. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy do osób, które we wtorek pomagały w pracach ogrodowych. Bardzo proszę o pomoc jutro od godz. 8:00. W ostatnim czasie wiele prac wykonali panowie Andrzej i Wiesław oraz pani Hanna. Bardzo nas cieszy, gdy jest odpowiedź na zaproszenie do wspólnej pracy i troski. Zachęcamy, aby na Parafię patrzeć jako na nasze wspólne dobro.
 10. Dziękujemy za ofiary – 2415,70 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest w diecezji na budowę i remonty kościołów. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Kiernozkiej od nr 21 do końca za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy także pewnej osobie, która z racji wieku i słabego zdrowia nie może uczestniczyć w takiej pracy, ale swoje zatroskanie wyraziła poprzez przekazanie ofiary. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Żołnierskiej od nr 1 do 31 a w przyszłym tygodniu z ul. Żołnierskiej od nr 32 do końca.
 13. Życzymy dobrego wypoczynku dla osób planujących wyjazdy i witamy serdecznie wszystkich Gości w naszej Parafii.
 14. Zachęcamy teraz wszystkich do wspólnej zabawy fantowej. Na Sali Teatralnej można zobaczyć przedmioty do wygrania – ich losowanie odbędzie się po wieczornej Mszy Św. Jeszcze raz serdecznie podziękowania dla wszystkich fundatorów nagród.

Zapowiedzi przedślubne

Karol Jakub Kosiorek – kawaler z par. tutejszej

Monika Lewandowska – panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie (19.08 i 26.08.2018)

………………………………..……………………………………………………………

Krystian Mateusz Nowacki – cywilnie związany z par. tutejszej

Marcelina Filipek – cywilnie związana z par. tutejszej (19.08 i 26.08.2018)

………………………………..……………………………………………………………

Piotr Hubert Malczyk – kawaler z par. tutejszej

Patrycja Żamojtuk – panna z par. tutejszej (26.08 i 2.09.2018)

………………………………..……………………………………………………………

Krzysztof Sylwester Reszka – kawaler z par. tutejszej

Marlena Diana Gajdowicz – panna z par. św. Małgorzaty w Kiernozi  (26.08 i 2.09.2018)

………………………………..……………………………………………………………

Marcin Brzeziński – kawaler z par. św. Judy Tadeusza Apostoła w Łodzi

Karolina Wójcikpanna z par. tutejszej (26.08 i 2.09.2018)

………………………………..……………………………………………………………

Daniel Sałański – kawaler z par. św. Wojciecha w Makowie k/Skierniewic

Marta Wołekpanna z par. tutejszej (26.08 i 2.09.2018

 

BIESIADA NA KORABCE

1230  Msza Święta Dożynkowa. Na zakończenie Mszy Św. poczęstunek chlebem i miodem

1430 Powitanie

Spektakl pt.: Inny znaczy wyjątkowy przygotowany przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu

1515 Studio Piosenki Kariny Sędkowskiej

1615 – 1745 Rodzinne Biesiadowanie

1800 Msza Święta w intencji ofiarodawców

1900 Losowanie nagród

2000 – 2200 Zabawa taneczna

Zabawa fantowa 900 – 1900

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAS WSPOMAGALI W ORGANIZACJI BIESIADY NA KORABCE J

PANIE I PANOWIE Z NASZEJ RADY PARAFIALNEJ / Pan Krzysztof Kaliński Burmistrz Miasta Łowicza / Pan Dariusz Reczulski Wójt Gminy Chąśno / Koła Żywego Różańca naszej Parafii /

Młodzież naszej Parafii / Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) / Urząd Miejski Łowicz / Dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury Pan Maciej Melangiewicz / Pan Ireneusz Sołtysiak Przewodniczący Rady Gminy Chąśno / Państwo Agnieszka i Arkadiusz Podsędek / Krzysztof Igielski Radny Miasta Łowicza / Państwo Joanna i Wiesław Mika / Radny Krzysztof Igielski / Zespól Muzyczny 40 Plus / Firma Hazbi / Firma Partners /Firma Folkstar / Firma Autorem Piotr Banasiewicz / Sklep wędkarski Rekin Tomasz Reczyk / Firma Sun-day / Stowarzyszenie Łowicki Klub Motocyklowy No.16; www.no16lowicz.pl / Firma Bufamco Dariusz Tadeusiak / Nagłośnienie: panowie Kazimierz i Konrad Fierek / Elektryka pan Witold Krysiak / Kwiaciarnia GARDENIA Anna Majcher, ul. Armii Krajowej 14A; Łowicz / Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VITAMED w Łowiczu / Dora – Dorota Michalak; ul. 3-go Maja 3/5; Łowicz / Sklep Elektryczny / Regionalne Koło Pszczelarzy Marek Boroski, ul. Kiernozka 24 Łowicz / Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej Łowicz – p. Wioletta Puszcz / Renata Małaszek „PASIAK”, ul. Zagrodowa 30; Łowicz / P.P.H.U. „STEVEN” Marek Bryła Goleńsko 87 99-413 Chąśno / Studio Fryzur  Oś. Bratkowice Renata Przybylska / Lilla i Paweł Waraccy / Beata i Krzysztof  Piotrowcy / P. Dr Danuta / Monika i Paweł Szachogłuchowiczowie / „Ewax” Grzegorz Płuska / „Mein” Waldemar Kołaczek / ” Fortuna” Michał Płuska / „Marpaw ” Marek Szachogłuchowicz / „Dampol” Adam Waracki / RADA OSIEDLA KORABKA

NAGRODY GŁÓWNE Rower Romet, AGD, Wędki, etc.