Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła – Narodzenie Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 

 1. Diecezjalne spotkanie dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12:30.
 2. 40-godzinne nabożeństwo jako duchowe przygotowanie do naszego odpustu parafialnego rozpocznie się j Jutro i we wtorek po porannej Mszy Św. zapraszamy do osobistej modlitwy podczas całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Kołom Żywego Różańca proponujemy następujący porządek czuwania:

 

Od godz. 9.00 – 1 KŻR

Od godz. 10.00 – 2 KŻR

Od godz. 11.00 – 3 KŻR

Od godz. 12.00 – KŻR z ul. Chełmońskiego

Od godz. 15.00 KŻR z Goleńska

Od godz. 16.00 KŻR z Chąśna

Pan Jezus pytał uczniów: Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?

Adorowanie Boga jest zachwytem nad Jego doskonałością, miłosierdziem, pięknem. Jest kochaniem, byciem blisko, dzieleniem się, oddawaniem, zawierzaniem, słuchaniem, ciszą.

 

 1. Zapraszamy do całonocnej adoracji z poniedziałku (po wieczornej Mszy św.)
  na wtorek (do porannej Mszy św.). Zapraszamy jutro na Nieszpory o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 20:30 oraz na Apel Jasnogórski o 21:00.
 2. Godzinki o MBNP we wtorek o 6:30. Po Mszy o 7:00 ciąg dalszy adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie kontynuowana również po wieczornej Eucharystii aż do 21:00. O 20:30 rozpoczniemy czuwanie przed Apelem Jasnogórskim.
 3. Odpust parafialny ku czci naszej Patronki – Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeżywać będziemy w najbliższą środę. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
  o godz. 8:00 i w uroczystej Sumie o godz. 18:00. Ponadto spotkajmy się razem
  na Jutrzni o MBNP o godz. 7:30 oraz na nabożeństwie czerwcowym o 17:30.
  Po wieczornej Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, asystę liturgiczną oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Wieczorną Mszę Św. będzie odprawiało 6 nowowyświęconych kapłanów naszej diecezji. Neoprezbiterzy udzielą także błogosławieństwa prymicyjnego.
 4. Z racji przypadającej w najbliższy piątek Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia zbierane są ofiary na tzw. świętopietrze, czyli daninę Św. Piotra.
 5. Na przejażdżkę rowerową po Puszczy Bolimowskiej (ok. 65 km) zapraszamy w przyszłą niedzielę 1 lipca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 13:40. Zapisy do środy włącznie.
 6. Ministrantów, lektorów, bielanki, dzieci i młodzież z każdej scholii oraz
  z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszamy na wyjazd do Łodzi do parku trampolin i do kina. Wyjazd we wtorek 3 lipca o godz. 8:00 sprzed kościoła. Zapisy do środy (27.06). Prosimy o pomoc rodziców J. Wyjazd jest wyrazem wdzięczności za zaangażowanie w życie parafii i wszelką pomoc oraz zachętą do dalszej gorliwości w Służbie Bożej.
 7. Przedwakacyjna zbiórka ministrantów odbyła się wczoraj. Kolejne regularne spotkania wznowimy na początku września.
 8. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Następne systematyczne spotkania po wakacjach.
 9. Już dziś zapraszamy do udziału w XXIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górą. Szczegółowe informacje i zaproszenie Księdza Biskupa podamy 15 lipca.
 10. Zbliża się okres wakacji i urlopów. Zachęcamy do troski o naszą wiarę, o życie wewnętrzne. Niech nigdy nie zabraknie uczestnictwa we Mszy Św., modlitwy osobistej, regularnej spowiedzi, lektury duchowej, adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to dla nas siła i źródło Bożej łaski.
 11. Dzieciom, które przyjęły I Komunię Św., Młodzieży Bierzmowanej oraz ich Rodzicom dziękujemy za ufundowanie do naszego kościoła księgi ewangeliarza
  w bogato zdobionej oprawie (można zobaczyć obok figurki MB Fatimskiej).
 12. Dziękujemy za ofiary 2780,82 PLN złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać również za dziś złożone ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 13. Zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w najbliższy wtorek 26 czerwca o godz. 14:30 przed naszym kościołem. Dochód z akcji przeznaczony jest na zakup inkubatorów do szpitala
  na Wybrzeżu Kości Słoniowej (na stolikach są ulotki z listą przedmiotów).
 14. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca na wycieczkę na Mazury (Lidzbark Warmiński, Stoczek Warmiński, Gołdap, Stańczyki, Mamerki) w dniach 6 i 7 lipca (tj. piątek i sobota). Do końca tego miesiąca można zapisać się na pielgrzymkę
  do Izraela od 3 do 10 września br.
 15. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom z Goleńska nr 1 – 40, w czwartek prosimy Parafian z Goleńska od nr 41 do końca; Goleńsko Małe
  i Goleńsko wzdłuż trasy, a w przyszłym tygodniu z Marianki.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

…………………………………..…………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

           Adrian Michał Turski – kawaler z parafii tutejszej (17 i 24.06.2018 roku)

Paulina Danuta Rzeźnicka  – panna z parafii w Sadkowicach

…………………………………..…………………………………………………………

           Łukasz Dawid Płuska – kawaler z parafii tutejszej (17 i 24.06.2018 roku)

Yuliia Komarenko – panna z parafii katedralnej w Łowiczu

…………………………………..…………………………………………………………

   Artur Przydacz – kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach (24.06 i 1.07.2018 roku)

Martyna Sylwia Czapnik – panna z parafii tutejszej

…………………………………..…………………………………………………………

Przemysław Karol Masicz – kawaler z par. św. s. Faustyny w Warszawie (24.06 i 1.07.2018 roku)

Aneta Katarzyna Klimkiewicz – panna z parafii tutejszej

…………………………………..…………………………………………………………

Krzysztof Łukasz Anyszko – kawaler z par. św. Jakuba Ap. w Głownie (24.06 i 1.07.2018 roku)

Karolina Patrycja Skomiał – panna z parafii tutejszej