Zapowiedzi przedślubne

Cezary Sut – kawaler z parafii tutejszej

Paulina Teresa Kreps – panna z parafii tutejszej

(28 stycznia i 4 lutego 2018 roku)

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018

 

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Sumie, wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 2. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18:00.
 3. Parafian z Chąśna Pierwszego i Chąśna GS-u zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00 z racji zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy Św. obraz zostanie przekazany do Marianki. Po zakończeniu nawiedzenia w Mariance, zapraszamy na Mszę Św. Następnie Obraz Matki Bożej przejmą Parafianie z Goleńska a potem z Małszyc.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 5. Osoby potrzebujące zapraszamy w środę na talerz ciepłej strawy. Wspólny posiłek rozpoczniemy modlitwą o godz. 12.00. Prosimy powiadomić osoby zainteresowane.
 6. Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (do Izraela) w dniach od 3 do 10 września 2018. Na osobnych kartkach obok biuletynu wydrukowane są dwie wersje pielgrzymki.
 7. Mamy radość zaprosić małżonków na „Randkę Małżeńską”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 18:00 w kościele parafialnym i będzie kontynuowana w Sali Teatralnej. Podczas „Randki Małżeńskiej” zapewniamy: projekcję filmu fabularnego o małżeństwie, przeżycie niezapomnianych chwil, miłą niespodziankę oraz słodki poczęstunek. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dajcie sobie czas, bo czas to miłość!
 8. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się w niedzielę 11 lutego.
 9. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Armii Krajowej od nr 51 do 71 oraz ul. Jeżewskiego i Matejki. Jutro do pomocy zapraszamy Parafian z ul. Armii Krajowej od nr 72 do nr 116, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43A i 43B.
 10. Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy i chciałby zaprosić księdza w dogodnym dla siebie terminie, prosimy o kontakt.
 11. Krajowa Izba Kominiarzy przestrzega przed możliwymi zagrożeniami w sezonie grzewczym. Pełna treść komunikatu znajduje się w gablocie.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywamy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. Hasłem dnia są słowa: Oto Syn Twój (…) Oto Matka Twoja. I od tej godziny uczeń wziął ją do siebie (J 19,26-27). Chorych i cierpiących zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.30.
 13. Od 11 (od przyszłej niedzieli) do 17 lutego, pod hasłem: Trzeźwość Egzaminem z Wolności, przeżywamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Włączmy tę intencję do naszych modlitw.
 14. W sobotę 3 marca w Skierniewicach odbędzie się V Diecezjalny Dzień Kobiet. Szczegółowy program w gablocie.
 15. W sobotę 10 marca zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej oraz programu patriotycznego w Czerwińsku nad Wisłą.

 

Strona 1 / Program pielgrzymki

ZIEMIA ŚWIĘTA – OD NAZARETU DO JEROZOLIMY

8-dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne

 

TERMIN: 03.09 – 10.09.2018   CENA: 570 USD + 1950 PLN czyli ok 4000 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret: Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – BETLEJEM. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, Pole Booza (groby Pasterzy).

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Ogród Oliwny: Bazylika Agonii, Grota Pojmania, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” Matki Bożej). Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia Maryi), obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św.św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

ZAPEWNIAMY:

przeloty samolotem

przejazdy klimatyzowanym autokarem

noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

wyżywienie pełne (3 posiłki)

opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

opłaty za świadczenia zwyczajowe

opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

ubezpieczenie

opiekę księdza przewodnika

Msze św.

 

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

 

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

„Od Nazaretu do Jerozolimy + dzień nad Morzem Śródziemnym”

9–dniowa, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne (w Netanyi HB)

PROPONOWANY TERMIN: 04.09 – 12.09.2018 / CENA: 635 USD + 1980 PLN czyli ok 4300 zł

 

 1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – GALILEA. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Transfer do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA. Nazaret – Bazylika Zwiastowania, miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.

 

 1. DZIEŃ: GALILEA – NETANYA. Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – miasto Jezusa (por. Mt 9,1). Tabgha – kościoły Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Natanyi – wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

 

 1. DZIEŃ: NETANYA – JAFFA – BETLEJEM. Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Jaffa – malownicza starówka Tel Awiwu z kościołem św. Piotra. Przejazd do hotelu w Betlejem.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM. Betlejem: Bazylika i Grota Narodzenia, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, sanktuarium św. Mariam Baouardy w klasztorze karmelitańskim na Wzgórzu Dawida.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Jerozolima – Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu i Zmartwychwstania Pańskiego. Ain Karem – kościoły Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM. Getsemani (Ogród Oliwny): Bazylika Agonii, Bazylika Wniebowzięcia NMP (tzw. „grób” NMP). Góra Oliwna: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Syjon chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM. Betania – sanktuarium św. Marii, Marty i Łazarza. Jerycho – najstarsze miasto Palestyny. Miejsce Chrztu Pańskiego nad rzeką Jordan. Wypoczynek nad Morzem Martwym.

 

 1. DZIEŃ: BETLEJEM – TEL AWIW – WARSZAWA. Transfer z hotelu na lotnisko. Przelot na trasie Tel Awiw – Warszawa.

 

ZAPEWNIAMY:

✔ przeloty samolotem

✔ przejazdy klimatyzowanym autokarem

✔ noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

✔ wyżywienie pełne (3 posiłki)

✔ opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

✔ opłaty za świadczenia zwyczajowe

✔ opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

✔ ubezpieczenie

✔ opiekę księdza przewodnika

✔ Msze św.

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:

 1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA, z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 50. a 35. dniem przed wyjazdem).

USTALENIA W BIURZE JEDNOLITEGO KURSU WPŁATY DLA CAŁEJ GRUPY DOKONUJE ORGANIZATOR.

 1. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).

Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania numeru konta walutowego.

Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o dokonaną wcześniej przedpłatę (dotyczy pkt 1 i 2).

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 100 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.

 

PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:

 • wypełniony i podpisany formularz „Umowy – Zgłoszenia” oraz „Umowy Ubezpieczenia”
 • ksero paszportu, paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • przedpłatę w wysokości 700 zł

Uwaga! Decyzję o wjeździe do Izraela i wyjeździe z Izraela podejmują służby graniczne tego kraju. Za brak zgody na przekroczenie granicy Biuro nie ponosi odpowiedzialności.