Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu / 17 grudnia 2017

 1. Witamy dziś serdecznie ks. Bogdana Zatorskiego – dziekana z Białej Rawskiej, który będzie głosił nauki rekolekcyjne. Porządek rekolekcji jest następujący:
  Poniedziałek 18 grudnia Wtorek 19 grudnia
9:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich  9:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich
11:00 – Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych i cierpiących
15:30 – Liturgia Słowa dla dzieci i młodzieży 15:30 – Msza Św. dla dzieci i młodzieży
16:30 – Chąśno – Msza Św. 16:30 – Msza Św. w kaplicy w Chąśnie
19:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich 19:00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich

Jutro dzień spowiedzi – będzie 6 kapłanów gości. We wtorek będzie tylko dwóch (lub 3 spowiedników). Ofiary zbierane jutro na tacę przeznaczone są na organizację rekolekcji Taca z ostatniego dnia będzie wyrazem naszej wdzięczności dla księdza rekolekcjonisty.

 1. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. dziś o godzinie 10:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 3. Wszystkich chętnych w szczególności starszych, samotnych, cierpiących zapraszamy dziś na Wigilię parafialną o godzinie 14:00.
 4. Prosimy o zgłaszanie nazwisk osób chorych, które odwiedzimy z posługą sakramentalną we wtorek 19 grudnia od godz. 11:00.
 5. Przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Adwentu obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego uwaga! – NIE BĘDZIE Mszy świętej o godzinie 18:00. Zgodnie z polską tradycją zachęcamy do postu, choć nie ma takiego przepisu prawa kościelnego. Pasterka w Chąśnie o godz. 22:00 w kościele o północy (24:00). O godz. 23:30 zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa Roratach oraz do zamawiania intencji mszalnych na poranne Eucharystie.
 7. Dziękujemy osobom, które przyniosły dary dla potrzebujących, Torby Charytatywne oraz bombki dla dzieci. Wdzięczność wyrażamy młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, p. Piotrowi Miazkowi oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania za dystrybucję paczek.
 8. Nasi Radni oraz osoby pomagające roznoszą jeszcze opłatki (możne je wziąć także z zakrystii). Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Przypominamy i informujemy, że Radni oraz osoby, które ks. Proboszcz prosił o taką pomoc, czynią to całkowicie bezinteresownie i bezpłatnie, poświęcając swój prywatny czas i siły dla naszego wspólnego dobra.
 9. Zachęcamy do nabywania świec przygotowanych przez Caritas Diecezji Łowickiej, z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. W ostatnim czasie został odnowiony krzyż, który możemy zobaczyć przy figurze M.B. Fatimskiej.
 11. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Brzozowej. W środę po Świętach prosimy Parafian z ul. Grunwaldzkiej, ul. Magnoliowej, ul. Makuszyńskiego, ul. Wierzbowej.
 12. Dziękujemy p. Witoldowi Krysiakowi, p. Zbigniewowi Roskoszowi i p. Sławomirowi Stancelewiczowi za instalację oświetlenia na obraz Miłosierdzia Bożego.
 13. Klasztor Mniszek Klarysek Kapucynek w Szczytnie zaprasza dziewczęta rekolekcje. Więcej informacji na plakacie w gablocie.