Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy świętej o godzinie 10:00, a diecezjalne spotkanie dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego po Mszy św. o godz.12:30.
 2. Zapraszamy na Roraty. W środy o godzinie 18:00, po której będzie słodka niespodzianka dla dzieci. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 7 rano. Przynieśmy zabezpieczone lampiony. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na poranne Eucharystie.
 3. Nasze Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Bogdan Zatorski, dziekan z Białej Rawskiej, będą trwały od niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia.
 4. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 17 grudnia o godzinie 10:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Na Mszę Św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – po Mszy Św. spotkanie.
 5. Osoby chętne a szczególnie starszych, samotnych zapraszamy na Wigilię parafialną w przyszłą niedzielę o godzinie 14:00.
 6. Serdecznie prosimy o przyjęcie przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy, że odebranie opłatka poświęconego w kościele jest znakiem jedności z całą naszą rodziną parafialną. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę, która jak rokrocznie przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Przypominamy i informujemy, że Radni oraz osoby, które ks. Proboszcz prosił o taką pomoc, czynią to całkowicie bezinteresownie i bezpłatnie, poświęcając swój prywatny czas i siły dla naszego wspólnego dobra.
 7. Prosimy o zgłaszanie nazwisk osób obłożnie chorych, które odwiedzimy
  z posługą sakramentalną w poniedziałek 18 grudnia od godz. 11:00.
 8. Kto ma życzenie można wziąć bombkę z imieniem dziecka i najpóźniej
  do przyszłej niedzieli przynieść przygotowany prezent.
 9. Caritas diecezji łowickiej przygotowała Torby Charytatywne. Można je wziąć z Kościoła i przynieść najpóźniej w niedzielę 17 grudnia. Proponowane artykuły spożywcze: cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, masło, margaryna, olej, słodycze, bakalie, konserwy. Ogólnie – towary, które się szybko nie psują
  i mają wydłużony termin przydatności do spożycia. Można także przygotować torbę z artykułami chemicznymi i włożyć do niej środki piorące i środku czystości. Nie mieszać produktów chemicznych z żywnością. Część tych toreb przekażemy do Caritas diecezjalnej, część rozdamy potrzebującym w parafii. Dziękujemy w imieniu obdarowanych wszystkim, którzy włączają się w akcje charytatywne. Osoby obdarowane niech się modlą za dobroczyńców.
 10. Zachęcamy do nabywania świec przygotowanych przez Caritas Diecezji Łowickiej, z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne.
 11. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Lipowej. Jutro prosimy Parafian z ul. Brzozowej, a w przyszłym tygodniu
  z ul. Grunwaldzkiej, ul. Magnoliowej, ul. Makuszyńskiego, ul. Wierzbowej. Przepraszamy mieszkańców ul. Dębowej za pomyłkę z zeszłego tygodnia.
 12. Szukamy osoby chętnej do pomocy przy odśnieżaniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 13. Wczoraj był wyjazd do Warszawy na obejrzenie dekoracji świątecznych. Było w sumie 50 osób. Parafia sponsorowała wyjazd dla 23 osób: ministrantów, dzieci oraz młodzieży śpiewających w scholii. Cieszymy się, przybywa trochę ministrantów, że rozwijają się schole oraz że wspólnie możemy modlić się i odpoczywać.
 14. Przypominamy, że zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 9:00.