Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017

 1. Z radością informujemy, że uroczystość obłóczyn, czyli oficjalnego przyjęcia kandydatów do grona ministrantów, odbędzie się dziś na Mszy św. o godz. 10:00.
  Z racji przypadającego dziś święta patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza, wszystkim ministrantom, lektorom, szafarzowi życzymy radości płynącej z pełnej zaszczytu służby Panu Jezusowi. Zapraszamy również nowych kandydatów, aby dołączyli do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania, z klas: 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum (w ramach spotkania formacyjnego), zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który dzisiaj odbędzie się w naszym kościele. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18:00, a po Mszy św., w wystawionym Najświętszym Sakramencie, będziemy śpiewem wychwalać Jezusa – Króla królów.
 3. Maryja w Jasnogórskim Wizerunku zakończyła nawiedzenie Chąśna II. Mieszkańców zapraszamy w środę o godz. 18:00 na Mszę św. we wszystkich intencjach zawierzonych Matce Bożej podczas Nawiedzenia. Na tę Mszę św. zapraszamy Parafian z Chąśna I, którym przekażemy Obraz MB Częstochowskiej.
 4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. z okazji imienin Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby w Katedrze w czwartek 30 listopada o godz. 18:00. W modlitwie pamiętajmy też o ks. Andrzeju Lisiaku.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca (1 grudnia) odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na Czuwanie Fatimskie.
 7. Od przyszłej – I Niedzieli Adwentu – rozpoczynamy rok liturgiczny, a wraz z nim nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2, 4).
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8:00 poświęcimy opłatki, które zostaną zaniesione do każdego domu przez Radę Parafialną. Pamiętajmy, że przyjęcie opłatka poświęconego w kościele jest znakiem jedności z całą naszą rodziną parafialną.
 9. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Mieszkańcom z ul. Kwiatowej blok – klatka 3, 4, 5. Jutro prosimy Parafian z ul. Jaworowej i ul. Zielonej,
  a w przyszłym tygodniu z ul. Lipowej.
 10. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w niedzielę 3 grudnia po Mszy świętej o godz. 18:00.
 11. Diecezjalne spotkanie osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego odbędzie się w niedzielę 10 grudnia i rozpocznie Mszą św. o godz. 12:30.
 12. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 2615, 27 zł, złożone w poprzednią niedzielę na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 13. W naszej parafii gościmy dziś kleryka z łowickiego seminarium. Bóg zapłać
  za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na potrzeby WSD w Łowiczu.
 14. W przyszłą niedzielę będzie można wziąć bombkę i przygotować prezent dla dziecka.
 15. Caritas Diecezji Łowickiej zachęca do udziału w akcji dobroczynnej „Torba Charytatywna”. Na każdej torbie znajduje się krótka instrukcja jakimi artykułami ją wypełnić i co z nią zrobić po jej wypełnieniu. Można uczynić to indywidualnie, ale też i wspólnymi siłami w gronie sąsiedzkim, środowisku szkolnym czy środowisku pracy.
 16. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone będą na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Małego Gościa Niedzielnego” dołączony jest lampion, który może posłużyć na Roraty.