Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX  Niedziela  zwykła

22 października 2017

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy
  w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00.
 2. Młodzież i Siostry Niepokalanki z Szymanowa zapraszają do wspólnej modlitwy
  „W szkole u Miriam”. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 w naszym kościele będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu łączącym rozważanie tajemnic, piękny taniec ku chwale Pana Boga i modlitwę różańcową. Dlatego też dziś nie będzie tradycyjnego nabożeństwa różańcowego. Spotkajmy się wspólnie „W szkole u Miriam”.
 3. Kandydatom do sakramentu bierzmowania z klas 3 Gimnazjum, wyjeżdżającym dziś
  do Domaniewic przypominamy o punktualnym zgromadzeniu się przed naszą świątynią o godz. 16:00. Po przyjeździe na miejsce najpierw uczestniczymy we Mszy świętej,
  a następnie bierzemy udział w modlitewno – muzycznym „Wieczorze Uwielbienia” Pana Jezusa. Przewidywany powrót do Łowicza między godz. 19:00 a 20:00.
 4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7 Szkoły Podstawowej i klasy
  2 Gimnazjum, rozpoczynających formację zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 18:00, a po niej na spotkanie organizacyjne.
 5. Intencje modlitwy wypominkowej za zmarłych przyjmujemy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek – po wieczornej Mszy Św. do godz. 20.00.
 7. Informujemy, że Chór uczestniczący w I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu zapewni w przyszłą niedzielę
  w naszej świątyni oprawę muzyczną Mszy świętej o godz. 12:30.
 8. Wszystkich Parafian kochających Matkę Bożą oraz piękną muzykę sakralną zapraszamy na koncert zatytułowany „Ave Maria”, który wpisuje się w jubileusz 100. rocznicy objawień w Fatimie. Koncert odbędzie się w naszym kościele parafialnym w niedzielę 29 października o godz. 19:00. W nastrojowej i poetyckiej scenerii naszej świątyni repertuar ku czci Matki Bożej zaprezentują: p. Kamil Janicki (organy); p. Dominika Sobczyńska (sopran); p. Marcin Kakietek (trąbka).
 9. Za ofiarę na świątynię i pomoc w sprzątaniu dziękujemy osobom z ul. Legionów. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. Dolnej (nr od 1 do 30), a w przyszłym tygodniu z ul. Dolnej (nr od 31 do końca) oraz ul. Dębowej.
 10. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 2.700, 56 zł, złożone w zeszłą niedzielę na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na misje, oraz za ofiary złożone do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek trzęsienia ziemi w Meksyku.
 12. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych (5 zł.) oraz zniczy nagrobkowych (3 zł.), z których dochód przeznaczony jest na działalność diecezjalnego Caritas.
 13. Zachęcamy do podpisania się pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej pod nazwą „Zatrzymaj aborcję”, mającej na celu wprowadzenie zapisu w polskim prawie zakazu zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego życia. Od dziś, każdego dnia, do przyszłej niedzieli włącznie można złożyć podpis, podając imię i nazwisko, adres i nr PESEL.
 14. Dane statystyczne praktyki niedzielnej w naszej parafii:
Liczba wiernych Przystępujący do Komunii świętej
Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety
392 638 165 349
Razem: 1030 osób z 4592,

(22,4 % wszystkich Parafian)

Razem: 514 osób

(11,2% wszystkich Parafian)