Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI  Niedziela  zwykła

1      października 2017

 

1.        W naszej parafii gościliśmy dziś na noclegu 120 zuchów i harcerzy z Sulejówka.

2.        Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w rodzinach naszej parafii rozpoczniemy
w przyszłą niedzielę 8 października od Rodziny z Chąśna Drugiego od strony Błędowa. Wraz z Obrazem, który zostanie przekazany po Mszy św. o godz. 11:15 w Kaplicy w Chąśnie, oddajemy do dyspozycji modlitewniki
z proponowanym szczegółowym programem obecności Obrazu w domu. Zachęcamy, aby każda rodzina zechciała przyjąć Maryję do swego domu w Jej Jasnogórskim Wizerunku i przeżyć wspólnie ten czas łaski dla całej rodziny.

3.        Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą sprawowane w naszym kościele w miesiącu październiku codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15,
a w dni powszednie o 19:00. Uprzejmie informujemy, że podczas nabożeństwa różańcowego nie będziemy udzielali Komunii Św., zachęcając do pełnego uczestnictwa we Mszy św. bezpośrednio po Różańcu.

4.        W miesiącu październiku nie będzie piątkowej adoracji od godz. 15.00.
Do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy
w czwartki po wieczornej Mszy Św. do godz. 20.00.

5.        Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I Piątek Miesiąca od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00.

6.        Ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do Granic, czyli modlitwa różańcowa dookoła Polski odbędzie się w Święto NMP Różańcowej 7 października (http://www.rozaniecdogranic.pl/). Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00,
a następnie na modlitwę różańcową ulicami naszego Osiedla. Siostry Bernardynki zapraszają do wspólnej modlitwy – więcej informacji w gablocie.

7.        W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

8.        XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy Naprzód z Nadzieją” przeżywać będziemy w niedzielę 8 października. Szczegółowy program dostępny jest
w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału
w Biegu Papieskim. Ponadto przypominamy, że tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

9.                  Ochotnicza Straż Pożarna – OSP Chąśno obchodzi 100. rocznicę istnienia. Jubileuszowa Msza Św. sprawowane będzie kaplicy w Chąśnie w przyszłą niedzielę o godz. 11:15.

10.  Serdecznie prosimy o odbieranie wieńców dożynkowych.

11.  Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych w cenie 5 zł za sztukę oraz zniczy nagrobkowych w cenie 3 zł. Nabywając te kalendarze i świecie wspomagamy działanie diecezjalnego Caritas.

12.  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina zainteresowanym o konieczności złożenia wniosku o świadczenie z Programu „Rodzina 500+”, aby móc je dalej otrzymywać.

13.       Za piękną troskę o kościół i liczną obecność przy sprzątaniu świątyni dziękujemy Osobom z Żołnierskiej (od nr 30 do końca). Jutro prosimy i pomoc Parafian z ul. Strzeleckiej
(od nr 1 do 33), a w przyszłym tygodniu z ul. Strzeleckiej (od nr 34 do końca).

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Łukasz Tomasz Żaczek, kawaler z par. tut. i Malwina Wojciechowska, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Boglewicach (1 i 8 października 2017)

 

WSKAZANIA DOTYCZĄCE NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH NASZEJ PARAFII
 

1. Nawiedzenie Parafialnego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej jest darem dla Rodziny. Przez czas Nawiedzenia (1 dzień – 24 godziny) w domu, w miarę możliwości, powinni być obecni wszyscy domownicy.

2. Rodziny przekazują sobie Obraz indywidualnie
ok. godz.18.00 lub o ustalonej godzinie.

3. Rodzina przyjmująca Obraz przygotowuje wcześniej odpowiednie miejsce w swoim domu, tworząc „Domowy ołtarz”: np. w głównym pokoju stół nakryty obrusem, zapalone świece, położone Pismo Św.. Tam umieszcza się Obraz, przy którym rodzina rozpoczyna czuwanie modlitewne według załączonego programu liturgicznego Nawiedzenia Obrazu u rodzin.

4. Zachęcamy, aby w czasie Nawiedzenia podjąć trud pojednania w rodzinie i sąsiedztwie oraz przystąpić
do spowiedzi i Komunii Świętej.

5. Zachęcamy, aby w czasie Nawiedzenia Matki Bożej
nie korzystać z radia, telewizji, komputerów lub przynajmniej ograniczyć czas na to zazwyczaj poświęcony.

6. Po zakończeniu peregrynacji na danej ulicy, w bloku
lub danej wiosce, Obraz wraca do kościoła i wszyscy mieszkańcy danej wioski, bloku lub ulicy przychodzą
na Mszę świętą sprawowaną w ich intencjach. W tym samym dniu, wyznaczona rodzina (wraz z mieszkańcami)
z nowej wioski, bloku lub ulicy odbiera obraz z kościoła.

7. Prosimy o to, aby nie dekorować ram Obrazu. Zadbajmy
o bezpieczeństwo Obrazu i przekazanych materiałów.

 

Różaniec – prowadzenie rozważań i modlitwy
 

Dni
Różaniec – prowadzenie rozważań i modlitwy
1 niedziela
1 Koło KŻR
2 – 6
P. Monika
7 sobota
Ulicami Osiedla – Radni
8 niedziela
2 Koło KŻR
9 – 11
P. Monika
 

XVII DZIEŃ PAPIESKI „Idźmy Naprzód z Nadzieją”

7 – 8 października 2017 r.
 

Sobota – 7 października 2017 r.

Diecezjalny Konkurs Recytatorski. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, ul. Brzozowa 15.

8.30 – 9.00 – zbiórka uczestników konkursu

9.00 – rozpoczęcie konkursu, I część przesłuchań

ok. 11.00 – przerwa, poczęstunek kawowo-ciastkowy

11.30-13.30 – II część przesłuchań

14.00 – obiad dla wszystkich uczestników i opiekunów

ok. 15.00 – zakończenie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów

 

Niedziela – 8 października 2017 r.

12:00  Msza Święta w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja w Łowiczu. Przejście pod pomnik Jana Pawła II.

14:45  „Bieg Papieski” – Zbiórka uczestników biegu przy kamieniu upamiętniającym papieska celebrę przy  Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II  z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Młodzieżowej 15.

15:00  Rozpoczęcie biegu. Trasa biegu: ul. Papieska, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Kozia, Podrzeczna, Stary Rynek.

15:30  Zakończenie biegu przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku.

15.40  Pamiątkowe zdjęcie uczestników biegu przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku.

 

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie inicjatywy „Różaniec do Granic”

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny
– o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy
w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.