OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocy – 21 maja 2017

 • 1) Rodzicom i Dzieciom I komunijnym dziękujemy za wspólną modlitwę i spotkania w ramach Białego Tygodnia. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do pani katechetki – Moniki Wilkoszewskiej. W poniedziałek 4 czerwca z dziećmi I komunijnymi udamy się na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Miedniewic.
 • 2) Dziś na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • 3) W przyszłą niedzielę do południa będzie się z nami modlił maronicki metropolita Damaszku (Syria) Jego Ekscelencja arcybiskup Samir Nassar.
 • 4) W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo dla rolników (tzw. Dni Modlitw o urodzaje, dawniej określane, jako Dni Krzyżowe). W poniedziałek przypada rocznica (2004) konsekracji naszego Ordynariusza. W środę Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Ducha Św. W sobotę o godz. 11.00 w Katedrze konsekracja biskupia ks. Andrzeja Józwowicza a o godz. 12.00 w naszym kościele Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
 • 5) Bóg zapłać dzieciom (rodzicom) I komunijnym za ofiarę – 2000zł. Dziękujemy za dzisiejszą tacę inwestycyjną oraz za ofiary indywidualne – wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów malowania świątyni i renowacji niektórych elementów wyposażenia. Zwróćmy uwagę na nowy wystrój kaplicy Miłosierdzia Bożego, zaaranżowany w formie tryptyku. Obraz w kaplicy pogrzebowej został przełożony w nowe ramy (wymieniono także szybę i passepartout (czyt. pas partu)). Z serca dziękuję dwóm rodzinom za ufundowanie nowego czerwonego chodnika do prezbiterium.
 • 6) W dniach od 18 do 22 czerwca zapraszamy Wszystkich na Misje Parafialne.
 • 7) W poniedziałek 29 maja wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W sobotę 3 czerwca jedziemy autokarami do Matki Bożej. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy w kancelarii i u p. Bożeny Wójcik – tel. 691-270-969. Koszt – 45zł od osoby.
 • 8) W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym Mieście Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza Św. u OO. Pijarów, po czym wspólnie przejdziemy na Błonia, gdzie odbędzie się piknik rodzinny z licznym atrakcjami, szczególnie dla najmłodszych. W gablocie znajduje się plakat informacyjny.
 • 9) W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy jutro Parafian z ul. Chełmońskiego od nr 17 do nr 50 w kolejnym tygodniu z ul. Chełmońskiego od nr 51 do nr 75.
 • W gablocie informacja o dniu otwartym (26.05) oraz o festynie (9.06) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W. Reymonta.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach:

22 maja – poniedziałek – godz. 19.30 – ul. A. Krajowej (na posesji p. Pawlina)

22 maja – poniedziałek – godz. 19.30 – Małszyce

23 maja – wtorek – godz. 19.30 – Marianka

25 maja – czwartek – godz. 19.30 – Strzelcew Parcel

26 maja – piątek – godz. 19.30 – Chąśno

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

 • Waldemar Roman Niewiadomski, kawaler z par. Św. Andrzeja Apostoła i Bożena Danuta Uczciwek, panna z par. tut – 21 i 28 maja 2017 r

 

Kapłan Diecezji Łowickiej ks. Andrzej Józwowicz – biskupem

 

Ojciec św. Franciszek mianował księdza Andrzeja Józwowicza, kapłana naszej diecezji, nuncjuszem apostolskim w Rwandzie i podniósł go do godności arcybiskupa. Księdzu Arcybiskupowi Nominatowi życzymy, by jego dalsza posługa dyplomatyczna w służbie Ojcu Świętemu i Stolicy Apostolskiej była owocnym dziełem ewangelizacyjnym Kościoła, służącym pokojowi, sprawiedliwości oraz umacnianiu szacunku dla godności każdego człowieka. Otaczamy Księdza Arcybiskupa Nominata modlitwą i serdeczną pamięcią przed Bogiem, za wstawiennictwem naszych patronów, św. Wiktorii i bł. o. Honorata.

 

ŚWIĘCI O MATCE BOŻEJ

 • Najświętsza Maryja w doskonały sposób wypełniła wolę Ojca. Ważniejszą sprawą było dla Maryi, że się stała uczennicą Chrystusa, niż to, że była matką Chrystusa. Ona bardziej strzegła prawdy w sercu, niż ciała w łonie. Chrystus Prawda jest w sercu Maryi, Chrystus Ciało jest w Jej łonie. Być w sercu, znaczy więcej niż być w łonie. Św. Augustyn.
 • Niech każda dusza będzie duszą Maryi, aby uwielbiała Boga. Niech w każdej duszy będzie duch Maryi, aby rozradowała się w Panu. Jest tylko jedna Matka Chrystusa, Ta, która Go zrodziła, ale przez wiarę każda dusza rodzi Chrystusa. Każda dusza przyjmuje Słowo Boga, jeśli tylko nieskalana i wolna od występków zachowuje czystość nienaganną i bez skazy. Każda więc dusza, która byłaby taką, wielbi Pana tak, jak wielbiła Go dusza Maryi i jak Jej duch rozradował się w Bogu Zbawicielu. Św. Ambroży.
 • Ten, kto nie czci Matki, ten bez wątpienia odmawia czci i Synowi. Bł. Elred, opat.
 • Bądź pozdrowiona Maryjo, któraś w dziewiczym łonie zamknęła Nieskończonego. Dzięki Tobie Trójca Święta doznaje czci i chwały po całej ziemi; dzięki Tobie przesławny krzyż na całej ziemi otoczony jest chwałą i uwielbieniem; dzięki Tobie radują się niebiosa, weselą się aniołowie i archaniołowie, pierzchają demony; dzięki Tobie kusiciel został strącony z nieba; dzięki Tobie upadła ludzkość wzniosła się ku niebu; dzięki Tobie całe stworzenie pogrążone w nierozumnym bałwochwalstwie doszło do poznania prawdy; dzięki Tobie wierzący dostępują chrztu; dzięki Tobie otrzymują olejek wesela; dzięki Tobie na całym świecie powstają Kościoły; dzięki Tobie narody zostały wezwane do nawrócenia. Św. Cyryl Aleksandryjski.
 • Słowo wzięło ciało z Maryj Dziewicy. Św. Atanazy.
 • Bóg Maryję ustanowił „Wspomożeniem chrześcijan”, a Ona zawsze okazywała się taką w nieszczęściach publicznych, szczególnie wobec ludów cierpiących i walczących za wiarę. Św. Jan Bosko.
 • Święta Matko, miecz naprawdę przeniknął Twoją duszę. Jedynie przenikając duszę Matki, mógł dosięgnąć ciała Syna. Umarłemu Jezusowi, któremu nie mogła już zaszkodzić niemiłosierna włócznia, otworzyła bok, Tobie zaś przeszyła serce. Jego duszy już tam nie było, a Twoja nie mogła się stamtąd oderwać. Straszny ból przeszył Twoją duszę, toteż zupełnie słusznie nazywamy Cię więcej niż Męczennicą, ponieważ ból współcierpienia przewyższa udrękę ciała. Św. Bernard.
 • W Tobie jednej, o Maryjo, bez porównania bardziej uwielbiony stał się Bóg niż we wszystkich świętych swoich. Św. Maksymilian Kolbe.