OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 Niedziela Zwykła – 26.06.2016 r
 • Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy dziś na Biesiadę na Korabce. Poprzez udział w zabawie fantowej można wygrać ciekawe nagrody. Chętne osoby prosimy o dostarczenie pokrojonego ciasta. Więcej informacji n/t Biesiady w biuletynie. Msze Św. za Parafian i Dobroczyńców odprawi dziś o godz. 18.00 ks. Tomasz Jackowski
 • W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone się na tzw. świętopietrze i są dysponowane wg woli Ojca Świętego.
 • W piątek – pierwszy miesiąca – odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy Św. Przypominamy, że istotą pierwszych piątków miesiąca jest przyjmowanie Komunii Św. W piątki o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 i na Czuwanie Fatimskie.
 • W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 12.30. Porządek pozostałych Mszy Św. niedzielnych pozostaje bez zmian (8.00 / 10.00 / 18.00 i o godz. 11.15 – kaplica w Chąśnie).
 • Kancelaria parafialna, w okresie wakacyjnym, będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 8 do 9 i każdego dnia od godz. 17 do wieczornej Mszy Św. Tel komórkowy do ks. Proboszcza 694-477-738; tel. do ks. Tomasza
 • Na stoliku są wyłożone ciekawe książeczki: (1) Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia, (2) Pół Godziny przed Najświętszym Sakramentem, (3) 1050 lecie Chrześcijaństwa w Polsce – dziękujemy za dobrowolną ofiarę
 • Do przyszłej niedzieli można się jeszcze zapisać na wyjazd do Gdańska i okolic. Dwudniowy wyjazd do 15 i 16 (piątek / sobota) lipca – cena 250 zł. Zapisy do końca czerwca.
 • Zapowiadana wycieczka rowerowa po Puszczy Bolimowskiej planowana jest na niedzielę 7 sierpnia.
 • Dziękujemy za ofiary – 2587,60 – złożone w ubiegłą niedzielą na tacę inwestycyjną.
 • Za ofiarę i pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy osobom z ul. ul. Korczaka od nr 1 do 18. Jutro prosimy o pomoc Parafian z ul. z ul. Korczaka od nr 19 do końca a w przyszłym tygodniu z osoby ze Strzelcewa Parceli.
 • Wszystkim, którzy byli obecni a szczególnie Paniom z Kół Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za adorację Pana Jezusa podczas nabożeństwa 40 godzinnego.
 • Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy pod adresem Pań i Panów z Rady Parafialnej oraz dla osób z Rady Osiedla Korabka za wiele serca i pracy włożonej w organizację dzisiejszej Biesiady.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

 • Bartosz Jarzębski, kawaler z par. Św. Bartłomieja Ap. w Domaniewicach i Magdalena Bogucka, panna z par. tut. (19 i 26 czerwca 2016 r).
 • Rafał Karol Gać, kawaler z par. tut. i Gracja Pyrzyńska, panna z par. M.B. Fatimskiej w Ciechanowie (19 i 26 czerwca 2016 r).

 

Biesiada na Korabce – 26.05.2015

Zabawa Fantowa – zaczynamy po Mszy Św. o godz. 8.00.

Rewelacyjna zupa z kotła, wyśmienite produkty z grilla, pyszne ciasta, kawa,

herbata, gofry i nie tylko (…).

Kawiarenka z możliwością nabycia lodów i różnych napojów.

Atrakcje dla dzieci – malowanie, zjeżdżalnie, tor przeszkód.

15.30 Oficjalne rozpoczęcie

15.45 Orkiestra Strażacka z Wicia i Łyszkowic

16.30 Dzieci: Wiktoria Roskosz i Weronika Kołodziejczyk.

16.45 Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Pacyna.

Od godz. 16.00 przed kościołem możliwość przejażdżki na motocyklu – Stowarzyszenie Łowicki Klub Motocyklowy No. 16

Od godz. 16.00 możliwość przejażdżki na koniu.

17.30 Nabożeństwo Czerwcowe

18.00 Msza Święta za Wszystkich Parafian i za Dobroczyńców

19.00 Losowanie nagród

Zabawa Taneczna – Zespół Muzyczny

22.00 Zakończenie Biesiady

W ramach zabawy fantowej będzie tylko kilka nagród głównych (jeśli ktoś chce można je jeszcze ofiarować). NAGRODY: Dwa przeloty awionetką. Tablet. Rowerek dla dziecka. Rower damka. Sprzęt medyczny – ciśnieniomierze.

Badania mammograficzne – szczegóły w gablocie i na ulotkach.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC W BIESIADZIE

 • PANIE I PANOWIE Z NASZEJ RADY PARAFIALNEJ
 • RADA OSIEDLA KORABKA
 • Koła Żywego Różańca naszej Parafii
 • Pan Krzysztof Kaliński Burmistrz Miasta Łowicza
 • Skarbnik Miasta Łowicz Pan Arkadiusz Podsędek
 • Arkadiusz i Agnieszka Podsędek
 • Krzysztof Igielski Radny Miasta Łowicza
 • Urząd Miejski Łowicz
 • Pan Dariusz Reczulski Wójt Gminy Chąśno
 • Pan Ireneusz Sołtysiak Przewodniczący Rady Gminy Chąśno
 • Państwo Wioletta i Tomasz Kochanek z Małszyc
 • Joanna i Wiesław Mika
 • Salon Fryzjersko Kosmetyczny „LEJDIS, Ul. Krakowska 1; Łowicz
 • Państwo Stanisława i Dariusz Karscy z Małszyc
 • Pizza na telefon „BOSS”, ul. Podrzeczna 21, Łowicz
 • Studio Fryzur Renata Przybylska, Oś. Bratkowice, Łowicz
 • Kwiaciarnia AZALIA ul. Blich, Łowicz
 • „DAMPOL”ADAM WARACKI
 • „MARPAW” MAREK SZACHOGŁUCHOWICZ
 • „FORTUNA” MICHAŁ PŁUSKA
 • „EWAX ” GRZEGORZ PŁUSKA
 • MONIKA I PAWEŁ SZACHOGŁUCHOWICZ
 • „BIMA” WŁODZIMIERZ SAŁATA
 • AGENT UBEZPIECZENIOWY PZU JOLANTA DUDZIŃSKA
 • Firma Transportowa „MEIN” Waldemar Kołaczek, UL. Legionów 28, Łowicz
 • Renata Małaszek „PASIAK”, uL. Zagrodowa 30; Łowicz
 • Agrofarm – Kołaczyńscy Sp. J. ul. Małszyce 9; Łowicz
 • Osoby Indywidualne
 • Państwo Maria i Marek Feltynowscy
 • Państwo Marlena i Janusz Koza – Przejeżdżki na koniach. Rajdy. Bocheń 16; tel. 666-053-665
 • Młodzież naszej Parafii
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)
 • Moto – Zbyt. U. Orlińska, Z. Orliński, W. Sieczkowski. Sklep motoryzacyjny ul. Przyrynek 8 Łowicz
 • Pan Grzegorz Gładki – zupa z kotła
 • Nagłośnienie p. Kazimierz i Konrad Fierek
 • Elektryka pan Witold Krysiak
 • Kwiaciarnia GARDENIA Anna Majcher, ul. Armii Krajowej 14A; Łowicz
 • Videofilmowanie Jarosław Komar tel. 608484079
 • Dora – Dorota Michalak; ul. 3-go Maja 3/5; Łowicz / Sklep Elektryczny
 • Regionalne Koło Pszczelarzy Marek Boroski, ul. Kiernozka 24 Łowicz
 • Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej Łowicz – p. Wioletta Puszcz
 • Anna i Dariusz Kochanek z ul. Legionów
 • Stowarzyszenie Łowicki Klub Motocyklowy No.16; no16lowicz.pl
 • Zakład Usług Komunalnych w Łowicz – Pan. Janusz Michalak Pan Tadeusz Dutkiewicz, Pan Marek Czyż
 • NZOZ VitaMed
 • Armii Krajowej 51
  99-400 Łowicz
  tel. (+46) 830 33 99
 • Ireneusz Sołtysiak – Chąśno
 • Stanisława i Dariusz Karscy
 • FIRMA FOLKSTAR
 • Piotr Wróbel z Firmy Partners – pyszne słodycze
 • Barbara Dymek

 

Do rozważenia – NIEDZIELNY STRÓJ – W progi Boże w godnym ubiorze.

Kiedyś w czasie bankietu posadzono papieża Jana XXIII obok mocno wydekoltowanej pani. Podczas deseru podał jej jabłko i wyjaśnił: „Ewa, dopiero gdy zjadła jabłko, spostrzegła, że jest naga”. Czy w krótkich spodenkach, w dresach, koszulce na ramiączka czy innym niestosownym stroju odwiedzilibyśmy choćby na chwilę Sejm, czy szefa w pracy? W taki sposób nie ubieramy się ani na wesele ani na pogrzeb. A przychodząc do świątyni odwiedzamy przecież samego Boga.

Trzeba podjąć ten temat, bo właśnie teraz mamy początek sezonu na… rozbieranie, szczególnie na Mszach św. ślubnych!!! Kościoły i świątynie w zlaicyzowanej Europie Zachodniej już od dawna egzekwują zakaz wchodzenia do świątyni w nieodpowiednim, zbyt skąpym stroju. Kto był w Rzymie, to wie, że mimo upału trzeba mieć odpowiedni strój. Bez właściwej odzieży nie wpuszczą do bazylik i kościołów. Kobieta musi pamiętać, że spódnica nie może być zbyt krótka, przynajmniej do kolan, ramiona, dekolt i plecy zasłonięte, strój nie może być ani obcisły, ani prześwitujący. Kanony elegancji i odświętności w wypadku mężczyzny były kiedyś proste, jasne i precyzyjne. Mężczyzna udający się do kościoła na Mszę św. powinien mieć na sobie garnitur, najlepiej białą koszulę (lub odświętną koszulę), krawat oraz skórzane półbuty – chociaż garnitur nie był absolutnie konieczny. Według starej, dobrej szkoły, mężczyźni przychodzili do Kościoła ogoleni (chyba, że ktoś nosił brodę). Choć kanony mody i elegancji mocno się zmieniają to trzeba pamiętać, że Kościół jest Domem Bożym (nie boiskiem sportowym, ani miejscem plażowym, ani placem zabaw, etc.) i nasz ubiór być także wyrazem szacunku do Pana Boga. Nie wypada natomiast przychodzić do świątyni w spodenkach plażowych, w koszulce tylko na ramiączka, etc.

Nieodpowiedni ubiór w świątyni jest nie na miejscu, może komuś przeszkadzać, może kogoś gorszyć, a nawet obrażać. W świetle savoir vivre’u odpowiadamy za ludzkie reakcje na nasz strój. Nasz ubiór i nasze zachowania mają być takie, by u nikogo nie wywoływać negatywnych odczuć.

„Twój wygląd zewnętrzny jest kartą tytułową twojego wnętrza” – mówi chińskie przysłowie.