1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Moksa, który poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w biuletynie (tekst poniżej).
W środę (25 marca) o godz. 9:00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, natomiast od godz. 14.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych, które zostaną nam zgłoszone. Chorych można już zgłaszać.
W czasie trwania rekolekcji, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
2. W środę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także kolejna rocznica erygowania Diecezji Łowickiej (1992), a w katedrze podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie II Synodu Diecezji Łowickiej.
3. 25 marca to Dzień Świętości Życia, w którym wiele osób przyłącza się do dzieła Duchowej Adopcji. Jej istotą jest modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Na stoliku znajdziemy kartki z potrzebnymi informacjami.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie trwała od Mszy wieczornej do godz. 24:00.
5. W piątek, na naszą parafię, przypada kolej w diecezjalnym dziele dni modlitw o nowe powołania kapłańskie. W tym dniu ofiarujmy w tej konkretnej intencji nasze modlitwy, post, różne wyrzeczenia, udział we Mszy św. czy też nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
6. W najbliższą sobotę 28 marca zapraszamy na wyjazd na inscenizację Męki Pańskiej do Kałkowa-Godowa w Górach Świętokrzyskich. Po drodze planowane jest nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej oraz zwiedzanie klasztoru cysterskiego w Wąchocku. W Kałkowie-Godowie, jeszcze przed inscenizacją będzie można zwiedzić całe sanktuarium. Wyjazd 28 marca o godz. 5:40 sprzed kościoła. Po drodze do naszej grupy dołączy jeszcze grupa z Pszczonowa. Opłata za wyjazd w wysokości 130 zł. będzie zbierana w autokarze. Zapisy na listę, która znajduje się na parapecie przed zakrystią, potrwają tylko do jutra.
7. W przyszłą niedzielę:
– przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się podczas każdej Mszy Św.;
– przed każdą Mszą św. będą rozprowadzane palmy wielkanocne, z których cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszej parafianki 18 letniej Sylwii Fijolek., która przeszła już kilka operacji, a w tym roku czeka ją kolejna, bardzo poważna operacja – rizotomia. To dla niej ogromna szansa na zmniejszenie spastyczności i poprawę jakości życia. Ta operacja to dopiero początek drogi. Po niej konieczna będzie długa, intensywna i kosztowna rehabilitacja. To właśnie specjalistyczna terapia jest jej jedyną szansą na większą sprawność i samodzielność. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Sylwii w leczeniu choroby;
– po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego;
– po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
8. Bóg zapłać:
– Trzeciemu Kołu Żywego Różańca za codzienny różaniec. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Wieczernik Maryjny Nazaret i będzie on odmawiany: w czasie rekolekcji o godz. 18:20, a od czwartku do niedzieli po Mszy św. o godz. 18:00;
– Kołom Żywego Różańca za przygotowanie ostatniej Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Nabożeństwo przygotuje Wspólnota Neokatechumenalna.
9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Ks. Bp Wojciech Osial zaprasza do swojego domu na świąteczne śniadanie tych, którzy nie mają z kim zasiąść do stołu. Śniadanie będzie w sali multimedialnej, o godz. 8:30.
……………………………
Rekolekcje Wielkopostne
22 – 25 marca 2026 r.
Prowadzi Ks. Marcin Moks
| Niedziela (V Niedziela Wielkiego Postu) – 22 marca |
| 8.00 – Msza Święta 10.00 – Msza Święta – z udziałem dzieci i młodzieży 11.15 – Chąśno (kaplica) – Msza Święta 12.30 – Msza Święta 16.40 – Różaniec 17.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną 18.00 – Msza Święta z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII |
| Poniedziałek – 23 marca |
| 9.00 – Msza Święta 10.45 – 11.30 – Szkoła Podstawowa – Klasy I – IV / Spotkanie w Szkole 11.50 – 12.35 – Szkoła Podstawowa – Klasy V – VIII / Spotkanie w Szkole 17.00 – Chąśno – Msza Święta 18.20 – Różaniec 19.00 – Msza Święta |
| Wtorek – 24 marca – Dzień Spowiedzi Świętej |
| 9.00 – Msza Święta 10.45 – 11.30 – Nabożeństwo Pokutne (w Kościele) – bez Mszy Św. – Klasy I – IV 11.50 – 12.35 – Nabożeństwo Pokutne (w Kościele) – bez Mszy Św. – Klasy V -VIII 17.00 – Chąśno – Msza Święta 18.20 – Różaniec 19.00 – Msza Święta |
| Środa – 25 marca – (Urocz. Zwiastowania Pańskiego) – Dzień Spowiedzi Świętej |
| 9.00 – Msza Św. dla chorych, – z sakramentem namaszczenia chorych 10.45 –11.30 – Msza Święta – Szkoła Podstawowa – Klasy I – IV 11.50 –12.35– Msza Święta – Szkoła Podstawowa – Klasy V -VIII Od godz. 14.00 – odwiedziny chorych przed świętami 17.00 – Chąśno – Msza Święta (bez spowiedzi) 18.20 – Różaniec 19.00 – Msza Święta |