1. Przypominam, że ze względu na prace remontowe w kościele, Msze św. w dni powszednie, od poniedziałku do soboty, są odprawiane w Sali teatralnej, oraz, że w  lipcu i sierpniu, w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

2.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie trwała od mszy wieczornej do godz. 21.00.

3. W przyszłą niedzielę, 21 lipca rozpocznie się 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Odbywa się on co roku z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego, patronującego kierowcom oraz podróżnym i wszystkim zmotoryzowanym. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla nich. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

Zachęcam także do udziału w misyjnej Akcji św. Krzysztof  – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, przywołując słowa ks. Bpa Jana Piotrowskiego, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji: „Prosząc o błogosławieństwo swoich pojazdów, bądźmy wdzięczni Panu Bogu za ich dobrodziejstwo i za szczęśliwie przejechane  kilometry, a w duchu tej wdzięczności oraz solidarności z polskimi misjonarzami i misjonarkami, wesprzyjmy na miarę naszych możliwości ich potrzeby w zakresie środków transportu”.

4. Dziękuję Drugiemu Kołu Żywego  Różańca, za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Trzecie Koło.

5. Dziękuję siedmiu osobom, które wczoraj wieczorem posprzątały kościół na niedzielę.  Także na przyszłą sobotę, na godz. 19.00 zapraszam osoby chętne do pomocy.

6. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14.sierpnia. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki, jak i sam formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej www.lppm.pl w zakładce NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA. Tam odnaleźć można wszystkie potrzebne informacje na ten czas dotyczące tegorocznego pielgrzymowania.

LINK DO ZAPISÓW: https://forms.gle/yVKDtL8sQKyvsAYr76.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, ale także miesięcznych magazynów Gościa N. i Niedzieli. Ponadto jest już kolejne wydanie dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. W najnowszym numerze podjęto temat rodzin z dziećmi wyjeżdżających na misje. Pakują się. Pozostawiają dalszą rodzinę, przyjaciół. Wypowiadają pracę, umowy o mieszkania, aby głosić Chrystusa. Wbrew pozorom – jest ich wiele.

Zapowiedzi przedślubne

Damian Flis – kawaler z parafii tutejszej 

   Paulina Bieguszewska  – panna z parafii św. Wawrzyńca w Kocierzewie 

   (14 i 21 lipca 2024)