Parafia na Korabce

Witamy!

Tu znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu na Korabce – ogłoszenia duszpasterskie, informacje o mszach i nabożeństwach, aktualności z życia parafii oraz wiele innych. Jesteśmy parafią diecezji łowickiej.

Misje i Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

18 - 23 czerwca 2017 r.

NIEDZIELA (18.06.)
Eucharystia Źródłem i Szczytem Życia Chrześcijańskiego

  7.30 – Godzinki
  8.00 – Msza Św. Życie chrześcijańskie do chrztu aż do Eucharystii.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
  9.00 – Msza Św. w Chąśnie – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
10.00 – Msza Św. i uroczystość Bożego Ciała w naszej Parafii
(procesja do 4 ołtarzy)
17.30 – Nieszpory Eucharystyczne
18.00 – Msza Św. Życie chrześcijańskie do chrztu aż do Eucharystii.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
21.00 – Parafialny Apel Jasnogórski

PONIEDZIAŁEK (19.06.)
Rodzina Bogiem Silna

8.30 – Godzinki
9.00 – Msza Św. z nauką ogólną.
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
10.30 – Klasy I – III. W Szkole
11.30 – Klasy IV – VI. W Szkole
12.30 – Klasy Gimnazjum. W Szkole
17.00 Msza Św. w Chąśnie.
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
19.00 – Sala Teatralna – przedstawienie
pt. Nieobecny dla rodziców młodzieży bierzmowanej
19.15 – Nauka dla Młodzieży
19.50 – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
20.00 – Msza Św. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
21.00 – Parafialny Apel Jasnogórski

WTOREK (20.06.)
Krzyż Chrystusa Mocą i Mądrością Bożą

8.30 – Godzinki
9.00 – Msza Św. Nabożeństwo Pokutne i stacja przy Krzyżu Misyjnym
9.00 – Klasy VI i Gimnazjum – przedstawienie pt. Nieobecny na Sali Teatralnej
10.30 – Msza Św. – Dzień Patrona Szkoły
11.30 – Koncert Maryjny pt.: Cały Jestem Twój Maryjo (w Kościele)
19.00 – Sala Teatralna – przedstawienie pt. Nieobecny dla Parafian
19.15 – Nauka dla Młodzieży
19.50Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
20.00 – Msza Św. Nabożeństwo Pokutne i stacja przy Krzyżu Misyjnym
21.00 – Parafialny Apel Jasnogórski

ŚRODA (21.06.)
Maryja Pewną Drogą do Jezusa / Spowiedź

8.30 – Godzinki
9.00 – Msza Św.
Nauka i Spowiedź Święta
10.30 Klasy I –V
12.30 Klasa VI i Gimnazjum
17.00 – Msza Św. w Chąśnie
19.15 – Nauka dla Młodzieży
19.50 – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
20.00 – Msza Św. Nabożeństwo Pokutne i stacja przy Krzyżu Misyjnym
21.00 – Parafialny Apel Jasnogórski

CZWARTEK (22.06.)
Obraz MB przybywa do naszej Parafii

16.00 – Nabożeństwo Czuwania przed przybyciem Obrazu Matki Bożej
Wyprowadzenie procesji na miejsce oczekiwania na przyjazd Obrazu
17.00 – Powitanie obrazu i procesja do kościoła
Uroczysta Msza Św. – przewodniczy: J.E. ks. Bp Wojciech Osial
20.00 – Modlitwa Różańcowa
21.00 – Apel Jasnogórski
22.00 – Czuwanie dla młodzieży
23.00 – Modlitwa wdzięczności naszym przodkom za dar przekazanej wiary
24.00 – Msza Św. z udziałem kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, którzy pochodzą z naszej parafii oraz z osobami życia konsekrowanego.

PIĄTEK (23.06.)
Pożegnanie obrazu – przeniesienie do Katedry

8.30 – Godzinki
9.00 – Msza Św. z nauką dla chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu namaszczenia
11.00 – Msza Św. dla dzieci w wieku przedszkolnym i matek w stanie błogosławionym
12.00 – wyjazd obrazu do kaplicy w Chąśnie – modlitwa różańcowa i powrót Obrazu do kościoła
Od godz. 13.00 do godz. 14.00 – Goleńsko, Goleńsko Małe i Goleńsko wzdłuż trasy
Od godz. 14.00 Ul. Matejki; Płocka; Poznańska; Przelotna; Skotnickiego; Strzelcew – Parcel; Strzelczewska
15.00 – Msza Św. dziękczynna za nawiedzenie Parafii
Pożegnanie obrazu i odprowadzenie do kapliczki przy ul. Strzeleckiej

CZUWANIE NOCNE – 22/23.06.

1.30 – 2.00 – Rada Parafialna
2.00 – 3.00 – ul. Armii Krajowej domki i bloki
3.00 – 4.00 – Armii Krajowej; Bloki – Armii Krajowej 43A; Armii Krajowej 43B; Armii Krajowej 43C; Armii Krajowej 43D; Armii Krajowej 43F; Armii Krajowej 43G; Armii Krajowej 43H; Armii Krajowej 43I; Armii Krajowej 43M; Armii Krajowej 43N; Armii Krajowej 43O;
4.00 – 5.00 – ul. Bołtucia; Bortnowskiego; Brzozowa; Cegielniana, Legionów; Strzelecka; Grabowa; Grunwaldzka; Jaworowa; Jeżewskiego; Jordana
5.00 – 6.00 – Małszyce wieś i ulica Małszyce; Marianka, ul. Chełmońskiego, Dębowa, Dolna
6.00 – 7.00 – Kiernozka; Klonowa, Wierzbowa; Gen. Włada; Zagrodowa; Zielona; Żołnierska;
7.00 – 8.00 – Ul. Lipowa; Listopadowa; Lokalna; Magnoliowa; Makuszyńskiego; Korczaka; Krudowskiego M. Plk.; Kutrzeby; Ulica Kwiatowa blok; Ulica Kwiatowa

Maryjo!

Jestem przy Tobie, Pamiętam, Czuwam!