1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, czyli naszej parafialnej świątyni (kościół był konsekrowany 30.06.2007 r.).

2. W poniedziałek 1 lipca rozpoczną się prace remontowe w kościele dlatego Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w Sali teatralnej.

 3. W lipcu i sierpniu, w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, natomiast Msza Św. w Chąśnie będzie odprawiana o godz. 11.30.

4. Również w lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w środy i piątki.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała tylko od mszy wieczornej do godz. 21.00. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i o 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzę chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 10.00 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

10. Bóg zapłać osobom, dzięki którym, także w tym roku, mieliśmy Biesiadę na Korabce: Radzie Parafialnej, wolontariuszom, sponsorom oraz wszystkim, którzy okazali wsparcie organizatorom.

11. W imieniu Fundacji Zróbmy To dziękuję wszystkim, którzy w czasie biesiady włączyli się w akcję pomocy w leczeniu 4-letniego Kubusia Szczepanika z Bolimowa, kupując różne produkty czy też składając ofiarę do puszki.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem pomogli pięknie i godnie przeżyć uroczystości odpustowe, zwłaszcza asyście procesyjnej, oraz włączyli się w duchowe przygotowanie do nich poprzez adorację Najśw. Sakramentu w czasie 40-to Godzinnego Nabożeństwa.

13. Ponadto dziękujemy:         

– Różom Różańcowym Rodziców modlących się za swoje dzieci, za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Pierwsze Koło Żywego  Różańca. Dzisiaj różaniec będzie odmówiony wyjątkowo o godz. 16.50.

– wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie.

14. Mimo gorących, wakacyjnych dni, wybierając się do kościoła pamiętajmy o godnym ubiorze. A więc, jak można często przeczytać na plakatach przy wejściach do kościołów: „Zakryj ramiona, dekolt, kolana. Nie przychodź w legginsach, getrach, krótkich spodniach”.

Zapowiedzi przedślubne

Sebastian Brzeziński– kawaler z parafii tutejszej

Paulina Majer – panna z parafii w Kompinie (23 i 30 czerwca 2024)

Araik Ghambaryan – kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

Patrycja Renata Zawadzka  – panna z parafii tutejszej  (30 czerwca i 07 lipca 2024)