1. W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 (Nie)Zwykły Teatr na Korabce przedstawi spektakl pt. „Mały Książe”. Spektakl będzie przedstawiony jeszcze w przyszłą niedzielę o godz. 11.00;

– po mszy o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca;

– różaniec będzie odmówiony wyjątkowo o godz. 16.50;

– taca będzie przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji;

– w Łowiczu odbędzie się Marsz dla Życia, rodziny i Ojczyzny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.30 w Kościele Ojców Pijarów, następnie ulicami miasta przejdzie marsz do parku Błonie, gdzie zaplanowano rodzinny piknik (szczegóły na plakacie w gablocie).

2. W czwartek 13 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, a w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3. W piątek 14 czerwca, będziemy świętować Jubileusz 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Diecezji Łowickiej. Centralnym momentem tego dnia będzie Msza Święta w katedrze łowickiej o godz. 18.00, a po niej Apel Papieski na placu przy pomniku św. Jana Pawła II.

4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17:30.

5. Dziękujemy:

– Wieczernikowi Maryjnemu za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Wspólnota Neokatechumenalna.

– nowożeńcom, państwu Robertowi i Dorocie Warackim oraz Adrianowi i Kindze Gajda za dekorację kwiatową do kościoła;

– wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafią podczas procesji eucharystycznej u SS. Bernardynek;

– mieszkańcom z ul. Strzeleckiej z domów od nr 1 do od nr 32 za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul. Strzeleckiej z domów od nr 33 do końca ulicy, a w przyszłym tygodniu z ul. Legionów.

6. W sobotę 22 czerwca, planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie (z cudownym obrazem, który według tradycji towarzyszył królowi Władysławowi Jagielle podczas zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem) oraz Ląd nad Wartą (z pięknym pocysterskim opactwem – pomnikiem Historii i skarbcem bezcennych zabytków). Koszt wyjazdu wynosi 100 zł., płatne przy zapisach. Posiłki i dodatkowe ubezpieczenie we własnym zakresie. Zapisy od dzisiaj po Mszach św.

7. W ramach obchodów  25. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła 2, Koło Przewodników Turystycznych im. Anieli Chmielińskiej  organizuje spacer  „Szlakiem Jana Pawła 2 w Łowiczu” w niedzielę, 16 czerwca 2024r., początek spaceru o godz. 14.00 przed siedzibą łowickiego Oddziału  Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego na Starym Rynku 3.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od Mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Gładki – kawaler z parafii tutejszej, (02.06 i 09.06.2024).

Weronika Sikora – panna z parafii św. Jakuba Ap. w Palecznicy

Szymon Nadolny – kawaler z parafii św. Wojciecha w Mrągowie,

Wiktoria Jadwiga Uczciwek – panna z parafii tutejszej (02.06 i 09.06.2024).