1. W dzisiejszą niedzielę:

– na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Św.;

– po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca;

– po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie przed Bierzmowaniem dla młodzieży z klas VIII.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane w naszym kościele o godz. 17:30. Zachęcamy także do śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i krzyżach. W tym tygodniu, będzie odprawiona Msza św. na ul. Dolnej, w środę, o godz. 19.00.

3. W miniony piątek rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest połączona z Nabożeństwem Majowym (codziennie o godz. 17:30).

4. Jutro, w poniedziałek, wyrusza 369 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.00 u Sióstr Bernardynek.

5. We wtorek 14 maja, przypada Święto św. Macieja, Apostoła, a w czwartek 16 maja, Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od godz. 21.00 w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

7. Wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze w sobotę 18 maja, o godz. 6.00, sprzed kościoła.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.00, dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii. Spotkania dla rodziców i dzieci będą we wtorek 14 maja i w czwartek 16 maja o godz. 19.00. W czwartek po spotkaniu, będzie sprzątanie kościoła. W piątek 17 maja, od godz. 18.45 będzie spowiedź dla dzieci rocznicowych i rodziców.

10. Dziękujemy:

– Drugiemu Kołu Żywego Różańca za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Trzecie Koło Żywego Różańca. Dzisiaj różaniec będzie odmówiony o godz. 16.50, natomiast w tygodniu, ze względu na Biały Tydzień i spotkania dzieci rocznicowych, we wtorek, czwartek i w piątek różaniec będzie odmówiony o godz. 16.20.

 – rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dekorację kwiatową oraz ofiarę – „cegiełkę” na potrzeby kościoła.

11. W niedzielę 2 czerwca, w oktawie Bożego Ciała, przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami Korabki. Już dziś prosimy o przygotowanie:

-Pierwszego ołtarza, przy ul. Strzeleckiej, przez parafian z ul. Żołnierskiej;

-Drugiego ołtarza, przy Kapliczce Księżnej Łowickiej, przez parafian z Marianki;

-Trzeciego  ołtarza, przy Szkole Podstawowej nr 3, przez parafian z ulic: Magnoliowej, Wierzbowej i Zielonej;

-Czwartego  ołtarza, przy ul. Skotnickiego, przez parafian z ulic: Jeżewskiego, Jordana, Korczaka i Makuszyńskiego.

12. Razem z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że rezygnujemy z dalszego oczekiwania na dofinansowanie termomodernizacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, i, że konieczne prace remontowe wykonamy z własnych środków. W wakacje planujemy w kościele: wymienić okna, wstawić witraże, wymienić grzejniki i pomalować go. Potem przyjdzie czas na inne prace, w zależności od posiadanych funduszy. 

13. Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza panie do wzięcia udziału w XI Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet w Głuchowie, w sobotę 25 maja 2024 r. Szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej.