1. W dzisiejszą Niedzielę, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Wielkanocnej.

2. W tym tygodniu, przy okazji majówek śpiewanych przy kapliczkach i krzyżach, w poniedziałek, o godz. 19.30 będzie odprawiona Msza św. w Małszycach.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Jest to święto nakazane. W tym dniu:

– Msze Św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8:00; 10:00 i 18:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 12:30. W Chąśnie Msza Św. o godz. 9:00.

–  Msza Św. w Katedrze, po której rozpocznie się procesja eucharystyczna będzie o godz. 10:30.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od Mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek.

4. W oktawie Bożego Ciała, o godz. 17.30, w czwartki i niedzielę będą Nieszpory Eucharystyczne połączone z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w pozostałe dni Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z procesją.

5. W piątek, 31 maja, przypada Święto Nawiedzenia NMP.

W tym dniu o godz. 19.00 będzie spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po spowiedzi sprzątanie kościoła.

6. W sobotę 1 czerwca:

– po Mszy Św. o godz. 16:30 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepok. Sercu NMP.;

– o godz. 18.00, Ks. Bp Wojciech Osial udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę 2 czerwca Msze Św. będą odprawione o godz. 8:00; 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30. W kaplicy w Chąśnie o godz. 9:00.

Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy i przejdziemy następującymi  ulicami: Brzozową, Strzelecką, Legionów, Grunwaldzką, Kutrzeby, Bortnowskiego, Skotnickiego, Grunwaldzką, Brzozową. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy:

-Pierwszego ołtarza, przy ul. Strzeleckiej, przez parafian z ul. Żołnierskiej;

-Drugiego ołtarza, przy Kapliczce Księżnej Łowickiej, przez parafian z Marianki;

-Trzeciego  ołtarza, przy Szkole Podstawowej nr 3, przez parafian z ulic: Magnoliowej, Wierzbowej i Zielonej;

-Czwartego  ołtarza, przy ul. Skotnickiego, przez parafian z ulic: Jeżewskiego, Jordana, Korczaka i Makuszyńskiego.

W związku z planowaną uroczystością mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

8. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi (Nie)Zwykły Teatr na Korabce

9. W niedzielę 9 czerwca, po Mszy o godz. 10.00 i 18.00 (Nie)Zwykły Teatr na Korabce przedstawi spektakl pt. „Mały Książe”. Serdecznie zapraszamy.

10. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej zaprasza młodzież na wyjazd na spotkanie „Lednica 2000”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. 2 czerwca, w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej odbędą się główne obchody Święta Dziękczynienia. Szczegóły dotyczące uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie, natomiast na stoliku znajdziemy ulotki z informacją, jak można wesprzeć prace wykończeniowe w tej świątyni.

Zapowiedzi przedślubne:

Jakub Furman – kawaler z parafii w Bełchowie,

       Karina Magdalena Panek – panna z parafii tutejszej (26.05 i 02.06.2024).