1. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane w naszym kościele o godz. 17:30.

W tym tygodniu, przy okazji majówek śpiewanych przy kapliczkach i krzyżach, będzie odprawiona Msza św. na ul. Zagrodowej (Nr 21), w czwartek, o godz. 19.00.

 2. Od dziś do środy przypadają tzw. dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. W poniedziałek 6 maja przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w środę, 8 maja, Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od godz. 20.30 w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

6. W najbliższy piątek dzieci z klas 3 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi. Na godz. 18.45  zapraszamy dzieci z  kl. III A, a na godz. 19.30 dzieci z kl. III B i spoza Szkoły Podstawowej Nr 3. Ponadto dzieci będą miały spotkania jeszcze we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

7. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z Nabożeństwem Majowym.

8. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

– na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Prosimy, aby na tę mszę przyszli tylko bliscy dzieci pierwszokomunijnych i zaproszeni goście, a wszyscy pozostali wybrali inne godziny;

– spotkanie Kół Żywego Różańca będzie, wyjątkowo, po Mszy Św. o godz. 12.30.

9. W niedzielę za dwa tygodnie, 19 maja, na Mszy św. o godz. 10.00, dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii. Spotkania dla rodziców i dzieci będą we wtorek 14 maja i we czwartek 16 maja o godz. 19.00. W czwartek po spotkaniu, będzie sprzątanie kościoła. W piątek 17 maja, od godz. 18.45 będzie spowiedź dla dzieci rocznicowych i rodziców.

10. Dziękujemy:

– Pierwszemu Kołu Żywego Różańca za prowadzenie codziennego różańca w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Drugie Koło Żywego Różańca. Ze względu na spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek różaniec będzie odmówiony o godz. 16.20;

– rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, budynku parafialnego i terenu wokół kościoła.  

11. W sobotę 18 maja organizowany jest wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 6.00, sprzed kościoła. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł., płatne w autobusie.  Zapisy na listę, która jest na parapecie przed zakrystią, lub u pani Bożeny Wójcik (tel. 691 270 969).