1. Chrystus zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

Drodzy Bracia i Siostry! Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wam serdeczne życzenia spokojnego i błogosławionego świętowania, wiary w tryumf życia nad śmiercią i dobra nad złem, a także nowej ufności w patrzeniu w przyszłość.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali Triduum Paschalne w naszej parafii, abyśmy mogli jak najpiękniej przeżyć te najważniejsze dni w roku.

– Dziękujemy wszystkim, młodszym i starszym, którzy przygotowali ciemnicę i Grób Pański. Za dekoracje kwiatową dziękujemy „Lawendowej Kwiaciarence”.

– Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek i przeznaczone na dekorację oraz kwiaty. Zebraliśmy 1470 zł (w roku 2023-1250 zł.) Ponadto za ofiary na ten cel dziękujemy także paniom z Kół Żywego Różańca (ofiara 350 zł), z KŻR z ul. Chełmońskiego (150 zł) oraz z KŻR z Chąśna (380 zł.).

 – Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam dobrze przeżyć liturgię: do lektorów, ministrantów, szafarzy Komunii św., do osób, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy, do pana organisty Kamila wraz ze scholą. 

– Dziękujemy wszystkim posługującym przy procesji rezurekcyjnej: ministrantom, lektorom, bielankom, asyście towarzyszącej celebransowi, osobom, które niosły baldachim, chorągwie oraz feretrony, strażakom z pocztami sztandarowymi, a także tym wszystkim, którzy uświetnili nasze uroczystości przez ubranie się w strój łowicki.

– Kołom Żywego Różańca dziękujemy za czas modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę, a za trzymanie straży przy grobie Pańskim dziękujemy strażakom z Chąśna, Chąśna II i Goleńska.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

4. We wtorek 2 kwietnia, o godz. 18.00,  w 19. Rocznicę śmierci Papieża Polaka, w Muzeum w Łowiczu odbędzie się koncert słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

5. Dziękujemy Wspólnocie Wieczernik Maryjny Nazaret za prowadzenie w minionym tygodniu codziennego różańca. W tym tygodniu poprowadzą go Grupy Adoracyjne. Jutro różaniec odmówiony będzie wyjątkowo po mszy o godz. 10.00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

            7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i o 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:15. Ponieważ najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocy w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, dzień w którym – jak mówił Jezus do siostry Faustyny – „otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.” Przygotowaniem do tego święta jest nowenna,  polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele odmawiamy ją w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 18:00. Osoby chętne do prowadzenia Koronki zapraszamy wcześniej do zakrystii.

10. Ponadto w przyszłą niedzielę:

– rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia, dlatego po mszach będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas;

– po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

– o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Św. dla uczestników tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w zbiórce Wielkanocne Palmy dla Jasia.

Zapowiedzi przedślubne

Adam Kryściak, kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

Milena Gromek – panna z parafii tutejszej (24 i 31 marca 2024)