1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Pierwsza część tego okresu ma charakter bardziej pokutny, druga bardziej pasyjny, co jest widoczne w treści modlitw i pieśni.

Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedziele będziemy śpiewać Godzinki o Matce Bożej i o Męce Pańskiej naprzemiennie.

Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 10 do 13 marca, a poprowadzi je ks. Adam Węgrzyn, salezjanin.

2. Dziękujemy uczniom pana Piotra z klasy IV B za przygotowanie i poprowadzenie pierwszej Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą ministranci i lektorzy.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

4. We środę 21 lutego, przypada piąta rocznica śmierci Bpa Alojzego Orszulika, Pierwszego Biskupa Łowickiego (21.02.2019).

5. W czwartek 22 lutego przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę:

– po każdej mszy św. odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

– w parafii katedralnej, rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński, który poprowadzą kapłani z trzech łowickich parafii, także z naszej. Spotkania będą odbywać się w niedziele, o godz. 19.00, w Domu Parafialnym przy katedrze (wejście od parkingu).

 9. Bóg zapłać mieszkańcom z Marianki za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy parafian z bloku nr 10 przy ul. Krudowskiego, a w przyszłym tygodniu z bloku nr 12.

 10. Bóg zapłać Pierwszemu Kołu Żywego Różańca, za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. W tym tygodniu różaniec będzie prowadziło Drugie Koło Żywego Różańca.  

11. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz Caritas naszej diecezji. Na ulotkach położonych na stoliku, a także na stronie internetowej, znajdziemy  szczegółowe informacje: www.diecezja.lowicz.pl/fundacja-caritas.