1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:45, z wyjątkiem środy, gdy będą o godz. 18.00. Do każdej porannej Mszy Roratniej przygotujemy się śpiewem Godzinek o godz. 6:25. Na Roraty przynieśmy lampiony lub zabezpieczone świece.

Dzieci otrzymają plansze, a potem każdego dnia będą zbierać kolejne elementy do świątecznej układanki. W Roratach towarzyszyć nam będzie postać św. Franciszka z Asyżu, który dokładnie osiemset lat temu, w  niewielkiej włoskiej miejscowości o  nazwie Greccio, wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę.

3. Rekolekcje adwentowe w tym roku będą trwały od niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia, i będzie je głosił o. Marek Kotyński, redemptorysta.

          4. Dzisiaj, podczas porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki, które nasi Radni wraz z kilkoma wolontariuszami rozniosą do każdej Rodziny i każdego domu. Z góry dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, a które będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni i całego obiektu parafialnego.

          5. Od dziś rusza Akcja Bombka dla Seniora. Do bombek, które znajdziemy w koszu, dołączone są karteczki  ze słowami Kobieta lub Mężczyzna co znaczy: paczka dla kobiety lub dla mężczyzny. Zachęcamy, aby wziąć jedną taką bombkę i przygotować dla kogoś piękny dar serca, pamiętając słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, to uczyniliście dla Mnie”. Prosimy, aby przygotowaną paczkę przynieść do niedzieli 10 grudnia.

6. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Cegielnianej i Strzelczewskiej, a w przyszłym tygodniu z ul. Korczaka, z domów od nr 1 do 18.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

8. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę w tzw. „Godzinę Łaski”, która przypada od godz. 12:00 do godz. 13:00 (nie będzie Eucharystii).

9. W przyszłą niedzielę:

a/ będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie;

b/ będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. Duże świece kosztują 18 zł, małe 7 zł;

c/ po Mszy św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Rożańca.

10. W niedzielę 17 grudnia będzie organizowana Wigilia dla wszystkich wspólnot i grup działających w naszej parafii oraz dla chętnych, którzy zapiszą się na listę do 10 grudnia. Lista znajduje się na parapecie przed zakrystią.

11. Dziękujemy Grupom Adoracyjnym za codzienny różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

12. Dziękujemy p. Piotrowi Miazkowi za zorganizowanie dla naszych dzieci i młodzieży wycieczki do Łęczycy jako nagrody za uczestniczenie w Nabożeństwach Różańcowych.

13. Wciąż można nabywać Kalendarze diecezjalne na przyszły rok.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny rozpoczyna wydawanie nowego dwumiesięcznika, bogato ilustrowanego magazynu popularnonaukowego, zatytułowanego „Historia Kościoła”. Magazyn kosztuje 12 zł.