1. W dzisiejszą niedzielę:

– po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

– popołudniu przybędą do nas relikwie św. Wiktorii. Msza o godz. 18.00 będzie odprawiona ku czci naszej Świętej Patronki. W poniedziałek, przez cały dzień, aż do mszy wieczornej o godz. 18.00, będzie możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach.

2. Bóg zapłać Grupie Teatralnej i Grupie Al.-Anon., za przygotowanie i poprowadzenie ostatnich nabożeństw różańcowych w minionym tygodniu.

Od 1 listopada codzienny różaniec odmawiany jest po Mszy św. wieczornej.

3. Dziękujemy jednej osobie z bloku 43 O za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul.: Jordana, Listopadowej, Poznańskiej i Przelotnej, a w przyszłym tygodniu z ul Chełmońskiego, z domów od nr 17 do nr 50.

4. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych, pod zwykłymi warunkami.

5. Wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 3, nauczycielami i naszym katechetą, serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na Maraton Świętych, który odbędzie się w czwartek 9 listopada, o godz. 19.00 na boisku szkolnym „Orlik”, pod hasłem: „Święci i błogosławieni diecezji łowickiej”. W programie przewidziane są: gry i zabawy dla dzieci, modlitwa i słodki poczęstunek.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

7. W sobotę 11 listopada będziemy przeżywać podwójne święto: kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystości patronalne ku czci św. Wiktorii, patronki diecezji łowickiej.

Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8:00 i 18:00.

O godz. 10:00 w kościele Świętego Ducha rozpocznie się uroczysta procesja, która przejdzie ulicami Łowicza. Po procesji będzie odprawiona Msza Św. w Katedrze.

O godz. 13.00 w Domu Kultury w Chąśnie Drugim, będzie odprawiona Msza św. połączona z poświęceniem i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

8. W przyszłą niedzielę:

– po Mszy Św. o 10.00 dzieci z naszej szkoły wystąpią z przedstawieniem z okazji Święta Niepodległości;

–  po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca;

– taca będzie przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji;

– w kościele Sióstr Bernardynek, o godz. 15.00 będzie odprawiona msza św. dla uczestników majowej pielgrzymki na Jasną Górę.

9. Od dziś czytamy nowe wypominki, ale wciąż można zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy.

10. Wciąż także można nabywać Kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 7 zł.

11. Zapraszamy na całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze dla parafii z dekanatu Łowicz-katedra, w nocy z 18 na 19 listopada. Wyjazd w sobotę ok. godz. 17.00, powrót w niedzielę, ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł, płatne przy zapisach. Zapisy potrwają do piątku 10 listopada.

12. W piątek i w sobotę nie będzie spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

13. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej zaprasza młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży 11 listopada 2023 r. Dzień ten wpisuje się w uroczystości diecezjalne. Po uroczystej Mszy św. w katedrze młodzież przejdzie  do budynku szkoły przy ul. Podrzecznej. W programie spotkania dla młodzieży przewidziana jest integracja, koncert hip-hopowy, ciekawe świadectwa młodych ludzi, modlitwa. Będzie także poczęstunek. Koordynatorem spotkania jest ks. Paweł Olszewski, wikariusz z katedry. Program całego wydarzenia znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.