1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”.  O godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta. Zbiórka uczestników biegu przy kamieniu upamiętniającym papieską celebrę przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II o godz. 14.45.

Ofiary składane dzisiaj do puszek po Mszach św. przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. 15 października obchodzony jest również jako Dzień Dziecka Utraconego. To dzień pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami oraz o ich bliskich.

3. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy mieszkańców bloku 43 M, z drugiej i trzeciej klatki, a w przyszłym tygodniu z bloku 43 N.

4. W tym tygodniu liturgicznym:

– w środę, (18 X), przypada święto św. Łukasza Ewangelisty;

– w czwartek (19X) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

5. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

6. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.

7. W przyszłą niedziele, w całej Polsce, odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszach Św. oraz przystępujących do Komunii św.

8. Również w przyszłą niedzielę nasz (Nie)Zwykły Teatr na Korabce ponownie przedstawi spektakl dla dzieci pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek” , o godz. 11.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: paniom z Trzeciego i Czwartego Koła Żywego Różańca, uczniom pana Piotra z klasy 5a i 5 b, Grupie Al-Anon, Scholi pana Kamila,  Wspólnocie Neokatechumenalnej.


Dzień miesiąca
Dzień TygodniaRóżaniec 2023 – prowadzenie rozważań i modlitwy –
15NiedzielaKoło Żywego Różańca z Chąśna
16PoniedziałekSzkoła – P. Piotr
17WtorekRóże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci
18ŚrodaSzkoła – P. Piotr
19CzwartekWspólnota Wieczernik Maryjny Nazaret
20Piątek1 Koło Żywego Różańca
21SobotaMinistranci i Lektorzy
22Niedziela2 Koło Żywego Różańca

10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Mateuszowi i Dominice Materek za dekorację kwiatową do kościoła.

11. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 7 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.

12. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy od poniedziałku do soboty, natomiast intencje do modlitwy wypominkowej codziennie. W tym roku przyjmujemy również wypominki jednorazowe, które będą czytane w czasie procesji na cmentarzu 1 listopada. Prosimy, aby kartek z intencjami czy też wypominkami, nie wrzucać na tacę lecz przekazać bezpośrednio kapłanom w zakrystii czy też w kancelarii.