1. W październiku zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17:15, natomiast w Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Do skrzynki intencji można składać prośby i podziękowania, które przez ręce Maryi będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie różańcowej.

Dzień miesiącaDzień TygodniaRóżaniec 2023 – prowadzenie rozważań i modlitwy –
 1Niedziela1 Koło Żywego Różańca
 2PoniedziałekSzkoła – P. Piotr
 3WtorekWspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam
 4ŚrodaSzkoła – P. Piotr
 5CzwartekWspólnota Wieczernik Maryjny Nazaret
 6Piątek2 Koło Żywego Różańca
 7SobotaUlicami Osiedla – Radni Parafialni
 8Niedziela3 Koło Żywego Różańca

2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja i modlitwa o powołania.

3. W tym tygodniu liturgicznym:

– w poniedziałek (2 X), przypada wspomnienie Św. Aniołów Stróżów;

– we środę (4X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

– w czwartek (5X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;

– w sobotę (7X) wspomnienie NMP Różańcowej.

4. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy mieszkańców bloku 43 H, a w przyszłym tygodniu z bloku 43 M, z pierwszej klatki.

5. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

7. W sobotę 7 października, odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic. Wyjazd dla wszystkich chętnych, którzy zapisali się lub jeszcze dzisiaj zapiszą się na listę, w sobotę o godz. 9.30.

8. Również w najbliższą sobotę, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy do tradycyjnej modlitwy różańcowej ulicami naszej parafii, Modlitwę poprowadzi Rada Parafialna. Zabierzmy na procesję odpowiednio zabezpieczone świece. Przejdziemy ulicami: Strzelecka, Żołnierska, Strzelecka, Klonowa, Dolna, Brzozowa. Ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca, po procesji różańcowej, w kościele, będzie jeszcze piętnastominutowa medytacja przed Najświętszym Sakramentem, aby dopełnić Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Ze względu na procesję, liczmy się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

       9. W przyszłą niedzielę:

–  po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca;

– taca z głównej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. Bóg zapłać:

– Radzie Parafialnej za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie;

– nowożeńcom, państwuMichałowi i Natalii Polit, za dekorację kwiatową do kościoła.

11. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy codziennie, po Mszy św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem niedzieli.

12. Andrzej F. Dziuba, Biskup Łowicki wraz z Duszpasterstwem Kobiet Diecezji Łowickiej zapraszają do wzięcia udziału w X Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet, która w tym roku rozpocznie się w Łowiczu 14 października, o godz. 8.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Pątnicy wyruszą w towarzystwie relikwii świętych kobiet czczonych w diecezji, nawiedzając łowickie kościoły. Celem pielgrzymki jest Bazylika Katedralna w Łowiczu, która tego dnia obchodzi 355. rocznicę konsekracji.

Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Pudłowski – kawaler z parafii tutejszej i Marta Cyl – panna z parafii

 M.B. Różańcowej w Moszczenicy (01.10. i 08.10.2023)