1. W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;

– taca będzie przeznaczona na diecezjalne środki przekazu społecznego.

2. W tym tygodniu liturgicznym przypadają:

– w poniedziałek (18 września) święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży;

– w czwartek (21 września) święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

– w sobotę (23 września) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

3. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z bloku przy ul. AK 43 F,  a w przyszłym tygodniu z bloku 43 G.

 4. We środę, (20 września),  na naszą parafię, przypada kolej w Diecezjalnym Dziele Modlitw o Powołania Kapłańskie do Łowickiego Seminarium. Zachęcamy, aby tego dnia, ofiarować swoje modlitwy, wyrzeczenia, cierpienia, a może także post, właśnie w intencji nowych powołań. W kościele, od mszy wieczornej do godz. 21.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

6. W przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy Św. o godz. 18:00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klas VII i VIII wraz z rodzicami.

7. Bóg zapłać Drugiemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

8. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Adamowi i Marii Sitkowskim za dekorację kwiatową do kościoła.

9. Z radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę, pięciu naszych ministrantów, po roku specjalnej formacji, otrzymało promocję lektorską. Są nimi: Mikołaj Borchard, Alan Masłowski, Mikołaj Miazek, Franciszek Kaźmierczak i Igor Płuska. Nowym lektorom gratulujemy, a pozostałych ministrantów zachęcamy by nie bali się iść w ślady swoich starszych kolegów.

10. Nasz (Nie)Zwykły Teatr na Korabce ponownie przedstawi spektakl komediowy pt. „Wakacje z księdzem” 24 września, o godz. 11.00 i 19.00. Serdecznie zapraszamy.

11. Jest już dostępny drugi numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”. Kosztuje 15 zł i znajdziemy go na stoliku.

12. Jeśli chodzi o sprawę termomodernizacji naszych budynków, to wspólnie z kilkoma osobami z Rady Parafialnej, od kilku tygodni prowadzimy konsultacje i negocjacje z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. Okazało się, że aby zrealizować pierwotny projekt, nasz wkład własny przekraczałby znacznie kwotę dofinansowania i wiązałby się także z koniecznością wzięcia bardzo dużej pożyczki. Obecnie trwają konsultacje na temat możliwości zmniejszenia zakresu prac remontowych o elementy, które na te chwile nie są niezbędne czy konieczne, i w ten sposób obniżając koszty remontu, zmniejszyć także wkład własny. Konieczne jednak będzie zachowanie efektów ekologicznych i energetycznych, które wcześniej były planowane dlatego potrzeba jeszcze trochę czasu na weryfikację wszystkich wyliczeń ze strony Funduszu.  

Zapowiedzi przedślubne:

Michał Polit – kawaler z parafii Dmosin

Natalia Sylwia Kochanek – panna z parafii tutejszej (10.09. i 17.09.2023)

Mateusz Materek – kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

Dominika Marta Dalecka – panna z parafii tutejszej (10.09. i 17.09.2023)