1. W dzisiejszą niedzielę:

– po Mszy św. o godz. 10.00, Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

– podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy przeżywali Dożynki Parafialne;

– po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Jutro, 4 września:

–  o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi od godz. 7.30.

–  o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z bloków przy ul. AK 43 A i 43 B, a w przyszłym tygodniu z bloków 43 C i 43 D.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W piątek – 8 września – będziemy obchodzić Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie mszy świętych będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w naszym kościele będzie odprawiona uroczysta Msza Św. w ramach XXXIX Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Łowiczu, z udziałem gości i pocztów sztandarowych z całej Polski. Głównym celebransem na Mszy św. będzie Ks. Bp Wojciech Osial.

6. Również w przyszłą niedzielę:

– Msza św. w Chąśnie będzie odprawiona, wyjątkowo, nie w kaplicy lecz jako Msza św. polowa przy Urzędzie Gminy;

– po Mszy o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca;

– o godz. 15.00, Msza święta i spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

7. Bóg zapłać:

– Różom Różańcowym Rodziców za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie;

– nowożeńcom, państwu Mateuszowi i Annie Sobolewskim za dekorację kwiatową do kościoła;

– księdzu Romanowi i panu Piotrowi Miazkowi za zorganizowanie wycieczki do Energylandii dla dzieci i młodzieży z naszych wspólnot parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę, w Markowej, odbędzie się uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów. Grupa osób z Łowicza i Głowna organizuje w dniach 9 – 10 września wyjazd autokarowy na tą uroczystość. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

9. Wyjazd na naszą dwudniową wycieczkę autokarową do miejscowości położonych wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie 15 września (piątek) o godz. 5.00 rano.

10. Również w tym roku duszpasterskim kurs przedmałżeński będzie zorganizowany wspólnie przez trzy łowickie parafie: naszą, katedralną i Św. Ducha. Pierwszy kurs rozpocznie się w niedzielę 17 września, o godz. 19.00 w parafii św. Ducha, drugi 25 lutego 2024 roku w parafii katedralnej.

Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Dominik Ledzion – kawaler z parafii św. Mikołaja w Bąkowie Górnym

Ewelina Sołtysiak – panna z parafii tutejszej (03.09. i 10.09.2023)