1. We wtorek rozpoczyna się sierpień, od lat miesiąc dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość  w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do włączenia się na różne sposoby w to wielkie duchowe dzieło.

2. W środę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych, pod zwykłymi warunkami,  można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Porcjunkula, to niewielka kapliczka, która obecnie mieści się w bazylice Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Jest ona związana ze św. Franciszkiem, który zniszczoną kapliczkę odnowił, w niej często się modlił i tam zakończył życie w 1226 roku.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji Najśw. Sakramentu będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

Tego dnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

7. Bóg zapłać Trzeciemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

8. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Dominikowi i Magdalenie Rześnym za dekorację kwiatową do kościoła.

9. Wciąż trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki: www.lppm.pl.

10. Parafia Katedralna zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Łowicza do Miedniewic, która wyruszy 1 sierpnia,  po Mszy św. o godz. 6.00 w katedrze łowickiej.

11. Zapraszamy na dwudniową wycieczkę autokarową do miejscowości położonych wzdłuż wschodniej granicy Polski, która odbędzie się w dniach 15-16 września (piątek-sobota).

Odwiedzimy m.in.: Białystok, sanktuaria w Sokółce (Cud Eucharystyczny) i Św. Wodzie, cerkwie tatarskie, Hajnówkę (przejazd kolejką wąskotorową do Tiplo, cerkiew), Białowieżę. Koszt wyjazdu wynosi 400 zł. Cena jest skalkulowana na autokar 50-osobowy. W cenę wliczony jest przejazd autokarem, nocleg i trzy posiłki (w piątek obiadokolacja, w sobotę śniadanie i obiad). Zapisy rozpoczną się w przyszłą niedzielę, po każdej mszy św. Zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić przy zapisach.

12. Dożynki parafialne odbędą się w pierwszą niedzielę września, 3 września, o godz. 12:30, a ich gospodarzami będą mieszkańcy Goleńska.