1. W sobotę (22.07.) przypada święto św. Marii Magdaleny.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek.

3. W przyszłą niedzielę, z racji bliskiego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy.

4. Bóg zapłać Pierwszemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

5. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie parkingu parafialnego, pomiędzy salą teatralną a zagrodą dla ptaków, w dniu 20 lipca  (czwartek), od godz. 7.00 do 14.00. Godzina 14.00 jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata, w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci, którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta znajdziemy na ulotkach i stronie internetowej. Na ulotkach, które są przygotowane na stoliku oraz na plakatach umieszczonych w gablocie znajdziemy szczegółowe informacje jakiego rodzaju sprzęt podlega zbiórce.

6. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14.sierpnia. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki, jak i sam formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej www.lppm.pl w zakładce NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA. Tam odnaleźć można wszystkie potrzebne informacje na ten czas dotyczące tegorocznego pielgrzymowania.

ZAPISY trwać będą od 1-31 lipca 2023, następnie będzie można zapisać się u Księży Przewodników Grup lub od 5.08 na uroczystym apelu w WSD w Łowiczu o godz. 20:00, następnie 6.08 w Katedrze Łowickiej przed wyruszeniem XXVIII ŁPPM i przez cały czas trwania pielgrzymki w sekretariacie ŁPPM oraz ponownie on-line.

LINK DO ZAPISÓW: https://forms.gle/yVKDtL8sQKyvsAYr76.

Zapowiedzi przedślubne: 

Patryk Tadeusiak– kawaler z parafii tutejszej i Natalia Skibińska– panna z parafii Św. Ducha w Łowiczu (09.07 i 16.07.2023).

Mateusz Hubert Sobolewski – kawaler z parafii z Nieborowa i Anna Kaba– panna z parafii tutejszej (16.07 i 23.07.2023).

Łukasz Popowski – kawaler (zw. cyw.) z parafii tutejszej i Monika Kowalczuk-Popowska– panna z parafii św. Alberta w Warszawie-Wesoła (16.07 i 23.07.2023).