1. W dzisiejszą niedzielę:

– po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

– po Mszy o godz. 10.00 i 18.00 (Nie)Zwykły Teatr na Korabce przedstawi spektakl dla dzieci pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.

Natomiast 7 i 9 lipca, po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spektakl komediowy pt. „Wakacje z księdzem”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro, 3 lipca, przypada Święto św. Tomasza Apostoła.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca, od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od 17:00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

6. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym, także w tym roku, mieliśmy Biesiadę na Korabce: organizatorom, zwłaszcza Radzie Parafialnej i Radzie Osiedla Korabka, oraz wszystkim dobroczyńcom i darczyńcom. Sponsorami byli:

 1. Rada Osiedla Korabka
 2. „ DIONIZOS” Sebastian i Daniel Dęgus
 3. Agrofarm Kołaczyńscy sp.j.
 4. Pure Color Piotr Grzegorzewski
 5. PPHU STEVEN Marek Bryła
 6. Grupa Maspex
 7. Bracia Urbanek Sp. z o.o.
 8. Okręgowa Spółdzielnia w Łowiczu
 9. PPUH Centrobud Władysław Płuska
 10. Pizzeria Zamkowa
 11. W Domu i w Ogrodzie sp.j. Łebski J., Sierszak R.
 12. Państwowa Straż Pożarna w Łowiczu
 13. Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu
 14. Roman i Darek Podlewscy
 15. AeM Studio Foto
 16. Lamela Sp. z o.o. Sp. k.
 17. Bogusława Kołudzka

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem pomogli pięknie i godnie przeżyć uroczystości odpustowe, zwłaszcza asyście procesyjnej, oraz włączyli się w duchowe przygotowanie do nich poprzez adorację Najśw. Sakramentu.

8. Bóg zapłać Różom Różańcowym Rodziców za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę różaniec będzie o godz. 17.20.

9. Za dekorację kwiatową do kościoła, Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Bartłomiejowi  i Weronice Wodras oraz Dawidowi i Patrycji Świtała.

10. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa na udany i bezpieczny wypoczynek, pamiętając o słowach św. Jan Pawła II: ”… sam wypoczynek, jeśli nie ma się stać jałową bezczynnością, która wywołuje uczucie nudy, musi być źródłem duchowego wzbogacenia, zapewniać większą wolność, umożliwiać kontemplację i sprzyjać braterskiej wspólnocie”

Zapowiedzi przedślubne: 

Sebastian Znyk – kawaler z parafii tutejszej i      Magdalena Rojkowska – panna z parafii św. Józefa w Sannikach (25.06 i 02.07.2023).

Tomasz Artur Gajda– kawaler z parafii tutejszej i Angelika Dominika Panek– panna z parafii Św. Ducha w Łowiczu (02.07 i 09.07.2023).

Jakub Mateusz Perzankowski – kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu i Martyna Okraska– panna z parafii tutejszej (02.07 i 09.07.2023).