1. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2.  Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej, z domów od nr 72 do 116.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od Mszy wieczornej w czwartek do godz. 8.00 rano w piątek.

4. W najbliższy piątek, na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, zostaną odprawione dwie Msze Św. Pierwsza o godz. 8.00 dla uczniów klas I-IV, oraz o godz. 9.45 dla uczniów klas V-VIII. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców, aby wspólnie dziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki.

5. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym katechetom za ich całoroczną posługę w szkole i parafii: panu Piotrowi Miazkowi oraz siostrze Agnieszce Stepnowskiej  i pani Bercie Strycharskiej, które zastępowały panią Monikę Wilkoszewską. Ranga lekcji religii w wychowaniu dzieci i młodzieży jest bardzo wysoka. Wiara, którą katecheci razem z rodzicami przekazują swoim uczniom, otwiera młodego człowieka na wymiar duchowy: na świętość, miłość, wieczność – na Boga. Bóg im zapłać.

6. W piątek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Wyraźmy szacunek i wdzięczność naszym ojcom także przez modlitwę za nich.

7. W sobotę  24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Biesiadę na Korabce. Biesiadę organizuje nasza Parafia (przy głównym zaangażowaniu Rady Parafialnej)  wspólnie z Radą Osiedla Korabka.

 Program Biesiady jest następujący:

15.00 – 17.30

–  POCZĘSTUNEK: grochówka, kiełbaski, ciasta, gofry, napoje… 

– WYSTĘPY NA SCENIE:

15.00 –  Karina Sędkowska – Staszewska z młodzieżą

15.30 – Siostry Monika i Weronika Myszewskie

16.00 – Klub Seniora „Radość”

16.30 – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny

17.00 – Siostra Julita Zawadzka z Białegostoku

– ATRAKCJE DLA DZIECI: kucyki; zjeżdżalnia; malowanie twarzy;…

– POKAZY: strażaków; policjantów; …

17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe

18.00 – Msza Święta w intencji Ofiarodawców oraz Organizatorów Biesiady

19.15  – Losowanie losów fantowych

19.30 – Zabawa Taneczna z zespołem Beautiful

22.00 – ZAKONCZENIE BIESIADY

– Zapraszamy do udziału w zabawie fantowej. Losy do loterii będzie można otrzymać w czasie biesiady przy nabywaniu potraw.

– Zachęcamy, aby zwyczajem lat ubiegłych, upiec i przynieść pokrojone ciasta, do godz. 14.00.

9. W przyszłą niedzielę, przez cały dzień, będzie z nami siostra zakonna Julita Zawadzka z Białegostoku, ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Siostra Julita wykorzystuje swój talent muzyczny w różnych dziełach powołaniowych oraz ewangelizacyjnych. Na każdej Mszy Św. podzieli się z nami swoim świadectwem a w czasie Biesiady będziemy mogli posłuchać jej półgodzinnego występu. Po każdej Mszy św. będzie też możliwość nabycia płyty siostry Julity za dobrowolną ofiarą.

10. Z całego serca dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała na Korabce, a w sposób szczególny parafianom: z Małszyc – ulicy i wsi; z domków przy ul. Kwiatowej, z ul. Kutrzeby, z ul. Bortnowskiego.

Bóg zapłać  także wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafią podczas głównej procesji, oraz u SS. Bernardynek; wszystkim, którzy ubrani byli w stroje łowickie oraz osobom, które uczestniczyły w liturgii oktawy Bożego Ciała w naszym kościele.

11.  Ponadto dziękujemy:

– Grupom Adoracyjnym za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie;

– Osobom, które w minionym tygodniu pracowały w naszym ogrodzie;

– Wspólnocie Neokatechumenalnej za pomalowanie Sali św. Wiktorii.

12. We wtorek 27 czerwca będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Główna msza św. będzie odprawiona o godz. 18.00 i będzie jej przewodniczył ks. Karol Chrapulski.

Przygotujmy się duchowo do tej uroczystości m.in. przez prawie całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby w poniedziałek 26 czerwca, od godz. 8.00 do 17.00 adorowały osoby z poszczególnych wiosek oraz ulic. Prosimy również, aby po dwie osoby z każdej godziny wpisały się na listę, abyśmy byli pewni, że ktoś na pewno będzie na adoracji. 

GodzinyWieś/ulica
8:00 – 9:00Małszyce – wieś, Ul. Małszycka, Kiernozka, Żołnierska
9:00 – 10:00ul. Strzelecka, Legionów, Dolna
10:00 – 11:00Chąśno, Ul. Grabowa, Kwiatowa, Jaworowa, Zielona, Lipowa
11:00 – 12:00Chąśno Drugie, Ul. Brzozowa, Dębowa, Grunwaldzka, Magnoliowa Makuszyńskiego, Wierzbowa
12:00 – 13:00 Marianka, Ul. Kutrzeby, Skotnickiego, Bołtucia, Bortnowskiego
13:00 – 14:00Strzelcew-Parcel, Ul. Armii Krajowej, Ul. Krudowskiego
14:00 – 15:00Goleńsko, Armii Krajowej – bloki
15:00 – 16:00Ul. Jordana, Listopadowa, Poznańska, Korczaka, Lokalna i Matejki
16:00 – 17:00Ul. Chełmońskiego, Cegielniana, Strzelczewska, Przelotna, Zagrodowa

 Adoracja jest planowana także w nocy z poniedziałku na wtorek, od godz. 19.00 do godz. 7.00 ale odbędzie się jeśli znajdą się osoby chętne. Listy są na stoliku.  

13. W niedzielę 2 lipca, po Mszy o godz. 10.00 i 18.00 (Nie)Zwykły Teatr na Korabce przedstawi spektakl dla dzieci pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Natomiast 7 i 9 lipca, po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spektakl komediowy pt. „Wakacje z księdzem”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

14. 23 czerwca, od godz. 14.00, na placu przy Urzędzie Gminy Chąśno, odbędzie się Impreza Charytatywna na rzecz pomocy w leczeniu pani Anety, nauczycielki z Błędowa. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Zapowiedzi przedślubne:

Dominik Rześny – kawaler z parafii tutejszej,

       Magdalena Okraska – panna z parafii tutejszej (11.06 i 18.06.2023).

Przemysław Artur Papierowski – kawaler z parafii Iłów,

       Natalia Eliza Kuś – panna z parafii tutejszej (11.06 i 18.06.2023).