1. Dzisiaj:

– na mszy o godz. 10.00, dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii.

– na mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się za ósmoklasistów, którzy wkrótce rozpoczną swoje egzaminy. Po mszy spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania;

– po mszach będzie zbiórka ofiar do puszek na KUL;

– rozpoczynają się zapisy na jednodniowy wyjazd autokarowy do Nowego Miasta n. Pilicą i okolic (Żdżary, Studzianna, Inowłódz, Spała), który odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Koszt wyjazdu to 80 zł., płatne przy zapisach.

2. Jutro, w poniedziałek 22 maja:

– przypada rocznica konsekracji biskupiej i ingresu Pasterza nasz4ej diecezji (2004);

– wyrusza 368 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.00 u Sióstr Bernardynek. Pielgrzymka wchodzi do Częstochowy 27 maja, powrót autokarem 28 maja. Wpisowe wynosi 60 zł. Na pielgrzymkę, będzie się można zapisać na pielgrzymim szlaku; 

– do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Bołtucia, a w przyszłym tygodniu z ul. Bortnowskiego.

3. W miniony piątek rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest połączona z Nabożeństwem Majowym (codziennie o godz. 17:30).

4. W tym tygodniu, przy okazji majówek śpiewanych przy kapliczkach i krzyżach, będą odprawione dwie msze św.: w czwartek, o godz. 19.00 na ul. Chełmońskiego oraz w piątek o godz. 19.00 w Goleńsku.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

6. W sobotę 27 maja, o godz. 6.00, wyjazd autokarów na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze.

7. W przyszłą niedzielę 28 maja,

– przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

– w Łowiczu odbędzie się Marsz dla Życia i rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.30 w Kościele Ojców Pijarów, następnie ulicami miasta przejdzie marsz do parku Błonie, gdzie zaplanowano rodzinny piknik. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

8. Dziękujemy:

– Trzeciemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie;

– rodzicom dzieci rocznicowych za pomoc w sprzątania kościoła.

9. Jesteśmy zaproszeni do udziału w Drodze Światła ulicami miasta, która się odbędzie 26 maja 2023r. Rozpocznie się ona w pijarskim kościele Mszą św. o godz. 19.15 i pierwszą stacją przy kościele Sióstr Bernardynek.

10. W piątek 26 maja, przypada Dzień Matki. Z tej okazji życzymy wszystkim mamom świętości na wzór Niepokalanej Maryi i obfitości Bożego Błogosławieństwa od Jej Syna.

Zapowiedzi przedślubne:

,

Łukasz Jacek Muła – kawaler z parafii tutejszej,

       Marta Kupska – panna z parafii tutejszej (14.05.i 21.05.2023)