1. Chrystus zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

Drodzy Bracia i Siostry! Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wam serdeczne życzenia spokojnego i błogosławionego świętowania, wiary w tryumf życia nad śmiercią i dobra nad złem, a także nowej ufności w patrzeniu w przyszłość.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali Triduum Paschalne w naszej parafii, abyśmy mogli jak najpiękniej przeżyć te najważniejsze dni w roku.

– Za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękujemy ks. Romanowi, panom: Piotrowi Miazkowi oraz Grzegorzowi Gładkiemu, paniom: Joannie Marciniak i Annie Kaźmierczak, chłopcom z Liturgicznej Służby Ołtarza. Za dekoracje kwiatowe dziękujemy „Lawendowej Kwiaciarence”.

– Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek i przeznaczone na dekorację oraz kwiaty. Zebraliśmy 1250 zł. Ponadto za ofiary na ten cel dziękujemy także paniom z Kół Żywego Różańca (ofiara 375 zł), z KŻR z ul. Chełmońskiego (150 zł) oraz z KŻR z Chąśna (360 zł.).

 – Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam dobrze przeżyć liturgię: do lektorów, ministrantów, szafarzy Komunii św., do osób, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy, do pana organisty Kamila wraz ze scholą.  

– Dziękujemy wszystkim posługującym przy procesji rezurekcyjnej: ministrantom, lektorom, bielankom, asyście towarzyszącej celebransowi, osobom, które niosły baldachim, chorągwie oraz feretrony, strażakom z pocztami sztandarowymi, a także tym wszystkim, którzy uświetnili nasze uroczystości przez ubranie się w strój łowicki.

– Za trzymanie straży przy grobie Pańskim dziękujemy strażakom z Chąśna, Chąśna II i Goleńska. Kołom Żywego Różańca, siostrze Agnieszce z rodzicami i dziećmi ze szkoły podstawowej i wielu innym osobom, dziękujemy za czas adoracji Najświętszego Sakramentu.

– Dziękujemy także naszej Grupie Teatralnej, która przez Inscenizowaną Drogę Krzyżową, spektakl Pasja oczami Marii Magdaleny i żywy udział w czytaniu Męki Pańskiej, pomogła nam głęboko przeżyć tajemnice Wielkiego Postu i przygotować nas na radość Wielkiej Nocy.

– Dziękujemy również za miłe słowa życzeń, które usłyszeliśmy w Wielki Czwartek, oraz za podzielenie się z nami różnymi dobrami kulinarnymi na stół wielkanocny.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

4. Dziękujemy Grupie Nazaret za prowadzenie w minionym tygodniu codziennego różańca po mszach wieczornych. Jutro różaniec odmówiony  będzie wyjątkowo po mszy o godz.10.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

 6. W piątek Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

7. Również w najbliższy piątek, 14 kwietnia obchodzone jest święto Chrztu Polski, ustanowione w 2019 roku jako polskie święto państwowe. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu za Kościół i nasz naród.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, dzień w którym – jak mówił Jezus do siostry Faustyny – „otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.” Przygotowaniem do tego święta jest nowenna,  polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele odmawiamy ją w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 18:00. Osoby chętne do prowadzenia Koronki zapraszamy wcześniej do zakrystii.

9. Ponadto w przyszłą niedzielę:

– rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia, dlatego po mszach będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas;

            – po mszy o godz. 10.00, zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.;

– o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Św. oraz spotkanie dla uczestników tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę.

10. W ubiegłą niedzielę podczas rozprowadzania palemek, zostało zebranych 10.284 zł. Kwota ta została przekazana na leczenie Sylwii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tym przedsięwzięciu, szczególnie osobom, które podarowały bazie i bukszpan, oraz paniom, które pracowały przy robieniu palemek. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.