1. Dzisiaj po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. Jutro, 13 marca, przypada rocznica pontyfikatu papieża Franciszka. Polecajmy go w modlitwach.

3. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z bloku przy ul. Kwiatowej, a w przyszłym tygodniu z ulicy Jaworowej i Zielonej.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W piątek 17 marca, po mszy o godz. 18.00, odbędzie się Inscenizowana Droga Krzyżowa ulicami osiedla Korabka. Rozpocznie się ona w kościele, a potem przejdziemy ulicami: Brzozową, Strzelecką, Legionów, Dolną, Brzozową. Zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w tym nabożeństwie.

       W związku z planowanym nabożeństwem musimy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

6. W piątek wieczorem kancelaria parafialna nie będzie czynna.

7. W przyszłą niedziele, po mszy o 10.00, będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., natomiast po mszy o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, poprzez które chcemy godnie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Poprowadzi je ks. Cezary Porada, wikariusz z parafii w Łęczycy. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w biuletynie.

Podczas rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę, wieczorna Msza Św. będzie o godz. 19:00. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mieli, od poniedziałku do środy, swój program rekolekcyjny. 

Możliwość spowiedzi w kościele we wtorek i środę (21 i 22 marca), w Chąśnie tylko we wtorek. W niedzielę nie będzie spowiedzi.

W środę (22 marca) o godz. 9:00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, natomiast od godz. 14.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych, które zostaną nam zgłoszone. Chorych można już zgłaszać.

9. Uroczystość św. Józefa, tradycyjnie przypadająca 19 marca, w tym roku, jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca.

10. (Nie)ZWYKLY TEATR NA KORABCE zaprasza na Pasję Oczami Marii Magdaleny. Spektakl będzie przedstawiony w niedziele 19 i 26 marca o godz. 11.00 i 19.00 na Sali Teatralnej.

11. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:15. Za przygotowanie Drogi Krzyżowej w miniony piątek dziękujemy Wspólnocie Wieczernik Maryjny.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. Zebraliśmy 1070 zł.

13. Bóg zapłać Drugiemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Dzisiaj Różaniec będzie odmówiony, wyjątkowo, przed Gorzkimi Żalami o godz. 16.45.

14. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz Caritas naszej diecezji. Na ulotkach położonych na stoliku, a także na stronie internetowej, znajdziemy  szczegółowe informacje: www.diecezja.lowicz.pl/fundacja-caritas.

15. Księża Biskupi bardzo gorąco zachęcają wszystkich wiernych do korzystania z internetowego portalu Opoka, w którym redaktorzy zebrali imponującą liczbę oficjalnych dokumentów kościelnych oraz tekstów, pomagających prowadzić głębsze życie chrześcijańskie. Jedną z najważniejszych propozycji portalu jest jednak komentarz do codziennej Liturgii Słowa, ułatwiający spotkanie i zrozumienie Słowa, które kieruje do nas Bóg. Istnieje możliwość wspierania Fundacji Opoka. Na ulotkach położonych na stoliku, znajdziemy  więcej informacji.