1. W dzisiejszą niedzielę:

–  po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

–  po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania;

– po każdej mszy św. ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Za przygotowanie Drogi Krzyżowej w miniony piątek dziękujemy siostrze Agnieszce z dziećmi z klas II i III.

3. Jutro do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Kwiatowej – z domków, a w przyszłym tygodniu z bloku przy ul. Kwiatowej.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5.  W przyszłą niedzielę  po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca,

6. Bóg zapłać Pierwszemu Kołu Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Różaniec zasadniczo jest odmawiany po mszy o godz. 18.00, jednak w przyszłą niedzielę, wyjątkowo, będzie przed Gorzkimi Żalami o godz. 16.45.

7. Zarząd Osiedla Korabka, z okazji Dnia Kobiet, zaprasza wszystkie Panie z Osiedla Korabka na Seans filmu „Dwa bilety do Grecji” w kinie Feniks, w dniu 11.03.2023 r., godz. 17:30. Zapisy do dnia 06.03.2023.

8. Ojcowie Pijarzy zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK), która rozpocznie się Mszą świętą w pijarskiej świątyni w piątek 24 marca o godz. 19.00. Trasa liczy 43 km. Zapisów można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.edk.org.pl/zapisz-sie

9. Redakcja „Gościa Niedzielnego” wraz ze Wspólnotą Dzielnych Kobiet zapraszają 11 marca na X Diecezjalny Dzień Kobiet. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Weź mnie za rękę”. Wydarzenie rozpocznie się w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, o godzinie 9.00.

W programie spotkania znajdą się m.in. wykłady, świadectwa, krótkie przedstawienie teatralne. Z Paniami z diecezji spotkają się s. Anna Maria Pudełko, apostolinka, Barbara Gruszka – Zych, dziennikarka, poetka, a także Beata Mądra, autorka warsztatów dla kobiet. Z racji na mały jubileusz w programie nie zabraknie małego świętowania przy torcie. Każda z Pań otrzyma kolejny dokument Jana Pawła II, a także skromny upominek.

Z racji na ograniczoną ilość miejsc w Sali CEKiS na pierwszą część naszego spotkania obowiązują zapisy telefoniczne. Każda Pani, która chcą wziąć udział w wydarzeniu proszona jest o wysłanie SMS-a pod numer: 666 026 781, w treści wpisując swoje imię, nazwisko i miejscowość. Każda z zapisanych osób otrzyma wiadomość zwrotną wraz z numerem porządkowym. Istnieje możliwość zgłoszenia kilku Pań w jednej wiadomości.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia sprawowana o godzinie 15.00 w parafii św. Jakuba Ap. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Po Eucharystii zaplanowano Adorację Najświętszego Sakramentu.