1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Pierwsza część tego okresu ma charakter bardziej pokutny, druga bardziej pasyjny, co jest widoczne w treści modlitw i pieśni.

Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedziele będziemy śpiewać Godzinki o Matce Bożej i o Męce Pańskiej naprzemiennie.

2. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za przygotowanie i poprowadzenie pierwszej Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i o 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę:

–  po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania;

–  po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania;

– po każdej mszy św. odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

7. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Dolnej, z domów od nr 26 do końca ulicy, oraz z ul. Dębowej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy parafian z ul. Grabowej, a w przyszłym tygodniu z  ul. Kwiatowej – z domków.

8. Bóg zapłać Różom Różańcowym Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane do puszek, na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Bliskim Wschodzie. Zebraliśmy 2.240 zł.

10. Dzisiaj w parafii katedralnej, rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński, który poprowadzą kapłani z trzech łowickich parafii, także z naszej. Spotkania będą odbywać się w niedziele, o godz. 19.00, w Domu Parafialnym przy katedrze (wejście od parkingu).

11. Pani Dyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który będzie miał miejsce 2 marca 2023 r. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdziemy na plakacie w gablocie.