1. W dzisiejszą niedzielę:

– msza o godz. 10.00 będzie odprawiona ku czci św. Wiktorii. Przez cały dzień, aż do mszy wieczornej o godz. 18.00, będzie także możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach;

– po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania,

– o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej;

– taca jest przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.

2.. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

3. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 8.00 w piątek.

4. W piątek 11 listopada będziemy przeżywać podwójne święto: kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystości patronalne ku czci św. Wiktorii, patronki naszej diecezji.

Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 8:00 i 18:00.

O godz. 10:00 w kościele Świętego Ducha rozpocznie się uroczysta procesja, która przejdzie ulicami Łowicza. Po procesji będzie odprawiona Msza Św. w Katedrze.

5. Biskup Łowicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022r., w Uroczystość św. Wiktorii – Patronki Diecezji Łowickiej, wiernym prze­by­­wającym na jej terenie.

Wierni korzystający z niniejszej dyspensy mają obowiązek podjąć inną formę zadośćuczynienia: np. modlitwę w intencjach Ojca Świętego, modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące, jałmużnę czy inne uczynki pobożności i miłości.

          6. W przyszłą niedzielę, 13 listopada po Mszy o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.

      7. Również w przyszłą niedzielę, w kościele Sióstr Bernardynek, o godz. 15.00 będzie odprawiona msza św. dla uczestników majowej pielgrzymki na Jasną Górę.

      8. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3, nauczycielom, rodzicom i naszym katechetom: Panu Piotrowi, Pani Bercie i Siostrze Agnieszce, za zorganizowanie Maratonu Świętych dla naszych dzieci i młodzieży.

9. Bóg zapłać Kołom Żywego Różańca, za codzienny różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Przypominamy, że od 1 listopada ponownie jest on odmawiany po wieczornej mszy o godz.18.00.

      10. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła o godz. 19.00, prosimy mieszkańców z  Małszyc, z domów od nr 1 do 25,  a w przyszłym tygodniu z domów od nr 26 do 51.

      11. Od dziś czytamy nowe wypominki, ale wciąż można zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy.

12. Wciąż można nabywać Kalendarze diecezjalne na przyszły rok oraz wkłady do zniczy, z których  dochód przeznaczony jest na Caritas.

13. We czwartek, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie się z nami modlił brat Michał z Zakonu Templariuszy, który przywiezie ze sobą relikwie św. Szarbela. Świętego Szarbela z Libanu, wierni najczęściej proszą o uzdrowienie i uwolnienie. Po Mszy będzie możliwość indywidualnego błogosławieństwa relikwiami i oddania im czci. Potem rozpocznie się Adoracja i Rożaniec za Ojczyznę oraz o pokój.