1. Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II, dlatego ten dzień przeżywamy jako XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”.  O godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta.

14.45 –  Zbiórka uczestników biegu przy kamieniu upamiętniającym papieską celebrę przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II

15.00 – Rozpoczęcie biegu. Trasa biegu: ul. Papieska, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Kozia, Podrzeczna, Stary Rynek.

ok. 15.45 – Zakończenie biegu przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku i pamiątkowe  zdjęcie uczestników.

2. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność koncentruje się na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast całej Polski.

3 Także dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

4. W tym tygodniu liturgicznym:

– we wtorek, (18 X), przypada święto św. Łukasza Ewangelisty;

– we środę, (19X) wsp. nieobowiązkowe bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

– w sobotę, (22 X), wsp. św. Jana Pawła II.

5. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

6. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele i w naszych rodzinnych domach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: paniom z Trzeciego Koła Żywego Różańca, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Miriam, uczniom pani Berty, Scholi pana Kamila.

Dzień miesiącaDzień tygodniaRóżaniec 2022 – prowadzenie rozważań i modlitwy
16Niedziela4 Koło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego
17Poniedziałeks.Agnieszka
18WtorekRóże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci
19Środas.Agnieszka
20Czwarteks.Agnieszka
21Piąteks.Agnieszka
22SobotaGrupa Medytacyjna
23NiedzielaKoło Żywego Różańca z Chąśna

7. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.

8. Bóg zapłać parafianom z  Goleńska, z domów od nr 1 do 40, za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z Goleńska od nr 41 do końca (także z Goleńska Małego i Goleńska wzdłuż trasy) a w przyszłym tygodniu z Marianki.

9. Bóg zapłać dwóm panom, którzy przez kilka dni, pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie.

10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Hubertowi i Joannie Bończak oraz Mateuszowi i Katarzynie Budzyńskim, za dekorację kwiatową do kościoła.

11. Serdecznie zapraszamy na Katechezy Ewangelizacyjne, które są głoszone w naszej parafii we wtorki i piątki o godz. 19.00.

12. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.

13. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy codziennie, od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem niedzieli. Przyjmujemy także intencje do modlitwy wypominkowej. Na stolikach są kartki, na których możemy zapisywać imiona naszych zmarłych.