1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca, a po  mszy o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klas VII i VIII.

2. W tym tygodniu liturgicznym:

– w czwartek, (13 X), przypada uroczystość bł. O. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona diecezji;

– w piątek, (14 X), Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Łowiczu;

– w sobotę, (15 X), wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od mszy wieczornej do godz. 9.00 w piątek.

4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15 oraz Mszy św. o godz. 18:00. Jednocześnie składamy im najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów i potrzebnych łask w pracy z dziećmi i młodzieżą.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

6. Również w przyszłą niedzielę, 16 października, w 44 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”

O godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, a o godz. 15.00 odbędzie się „Bieg Papieski” ulicami miasta.

14.45 –  Zbiórka uczestników biegu przy kamieniu upamiętniającym papieską celebrę przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II

15.00 – Rozpoczęcie biegu. Trasa biegu: ul. Papieska, Jana Pawła II, Stanisławskiego, Nowy Rynek, Kozia, Podrzeczna, Stary Rynek.

ok. 15.45 – Zakończenie biegu przy pomniku Jana Pawła II na Starym Rynku i pamiątkowe  zdjęcie uczestników.

7. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność koncentruje się na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast całej Polski.

8. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele i w naszych rodzinnych domach. Bóg zapłać wszystkim, którzy do tej pory przygotowali i prowadzili różaniec na nabożeństwie w naszej świątyni: ministrantom i lektorom, paniom z Pierwszego  i Drugiego Koła Żywego Różańca, uczniom pana Piotra, Wspólnocie Wieczernik Maryjny Nazaret. Szczególne podziękowanie pragniemy złożyć Radzie Parafialnej za przygotowanie i prowadzenie Różańca ulicami osiedla oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego organizację. 

Dzień miesiącaDzień tygodniaRóżaniec 2022 – prowadzenie rozważań i modlitwy
9Niedziela3 Koło Żywego Różańca
10PoniedziałekP. Berta
11WtorekWspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam
12ŚrodaP. Berta
13CzwartekP. Berta
14PiątekP. Berta
15SobotaSchola – P. Kamil
16Niedziela4 Koło Żywego Różańca z ul. Chełmońskiego

9. Bóg zapłać parafianom ze Strzelcewa-Parceli za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z Goleńska, z domów od nr 1 do 40, (bez Goleńska Małego i przy trasie Kiernozkiej), a w przyszłym tygodniu z Goleńska od nr 41 do końca; także z Goleńska Małego i Goleńska wzdłuż trasy.

10. Ks. Proboszcz i katechiści ze Wspólnoty Neokatechumenalnej zapraszają na Katechezy Ewangelizacyjne, które będą głoszone w naszej parafii przez najbliższe wtorki i piątki o godz. 19.00.

11. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok w cenie 5 zł. oraz wkładów do zniczy Caritasu w cenie 4 zł.

12. Intencje mszalne na przyszły rok przyjmujemy codziennie, od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem niedzieli. Przyjmujemy także intencje do modlitwy wypominkowej. Na stolikach są kartki, na których możemy zapisywać imiona naszych zmarłych.

13. Parafia w Boczkach Chełmońskich zaprasza w dniu 16 października na uroczyste obchodzenie Dnia Papieskiego. Msza św. o godz.. 12.00, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Waldemar Chrostowski. Następnie piknik dla wszystkich „Zdrowo i na słodko”, przygotowany przez KGW (szarlotki, jabłka, soki).