1. We wtorek, na naszą parafię, przypada kolej w Diecezjalnym Dziele Modlitw o Powołania Kapłańskie do Łowickiego Seminarium. Zachęcamy, aby tego dnia, ofiarować swoje modlitwy, wyrzeczenia, cierpienia, a może także post o chlebie i wodzie, właśnie w intencji nowych powołań. W kościele, od mszy wieczornej do godz. 21.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.

2. We środę przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, natomiast w piątek wspomnienie św. Ojca Pio.

3. Tradycyjna Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu, będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

 4. Bóg zapłać parafianom z ulicy Korczaka z domów od nr 1 do 18 za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro zapraszamy mieszkańców z ulicy ul. Korczaka od nr 19 do końca ulicy, a w przyszłym tygodniu z ulicy Lokalnej i Matejki.

5. Bóg zapłać Wspólnocie Neokatechumenalnej za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

6. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Adrianowi i Iwonie Koza za dekorację kwiatową do kościoła.

7. W zakrystii można nabywać Kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 5 zł.

8. Wokół kościoła i domu parafialnego został zainstalowany monitoring. Wkrótce zostanie zainstalowany także w kościele. Ufajmy, że dzięki niemu poprawi się bezpieczeństwo świątyni, plebanii oraz otoczenia, i że zupełnie znikną akty wandalizmu i dewastacji, których było wiele na naszym terenie.

9. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, po trzech latach, odpowiedział na nasz wniosek o dofinansowanie termomodernizacji kościoła i domu parafialnego. Jest szansa na otrzymanie tych funduszy tylko musimy jeszcze w krótkim czasie uzupełnić dokumentację. Jeśli warunki dofinansowania wciąż będą atrakcyjne i nasz wkład finansowy nie przekroczy naszych możliwości (przez trzy lata ceny materiałów i usług bardzo zdrożały), to w przyszłym roku byśmy zrealizowali ten projekt, wykonując przy okazji prace, które wciąż czekają jak np. wstawienie witraży i malowanie kościoła.

Zapowiedzi przedślubne:

Rafał Machała – kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Ewelina Kałuża  – panna z parafii Bielawy (18 i 25.09.2022)