1. Dzisiaj, po każdej Mszy Św., będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji, bliskiego już, wspomnienia Św. Krzysztofa. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będę na zakup środków transportu dla misjonarzy (www.miva.pl). Zachęcamy kierowców do włączenia się w Akcję Św. Krzysztof: podziękuj Bogu za szczęśliwe podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku.

2. We wtorek, 26 lipca, przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Maryi, patronów rodziców i dziadków.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 9.00 rano w piątek.

4. Za pomoc w sprzątaniu dziękujemy mieszkańcom z ul. Armii Krajowej z bloku 43 H. Jutro zapraszamy parafian z bloku 43 M, a w przyszłym tygodniu z bloku 43 N.

5. Dziękujemy Rożom Różańcowym Rodziców modlących się za swoje dzieci, za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

6. Przypominamy, że trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14.sierpnia. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki: www.lppm.pl Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie przed-pielgrzymkowe grupy „Zielonej” (Łowickiej) w niedzielę 31 lipca 2022 r. o godz. 16.00 w domu parafialnym przy katedrze.

Zainteresowanych pójściem w grupie Służb Mundurowych (granatowa) zapraszamy do kontaktu z ks. Romanem.

7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie parkingu parafialnego, pomiędzy salą teatralną a zagrodą dla ptaków, w dniu 26 lipca 2022 (wtorek), od godz. 7.00 do 13.00. Godzina 13.00 jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata, w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci, którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta znajdziemy na ulotkach i stronie internetowej. Na ulotkach, które są przygotowane na stoliku oraz na plakatach umieszczonych w gablocie znajdziemy szczegółowe informacje jakiego rodzaju sprzęt podlega zbiórce.

8. Parafia Katedralna zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Łowicza do Miedniewic. 1 sierpnia,  o godz. 6.00 Msza w katedrze łowickiej. Pielgrzymka będzie szła tradycyjną trasą przez Bobrowniki, Nieborów, Bolimów i Miedniewice.

Zapowiedzi przedślubne:

Adrian Koza – kawaler z parafii tutejszej

Iwona Kalinowska – panna z parafii św. Ducha w Łowiczu (17.07. i 24.07.2022)