1. Serdecznie witamy dzisiaj w naszej wspólnocie ojca Józefa Szczecinę, ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, potocznie zwanego Redemptorystami. Redemptoryści są szczególnie oddani Matce Bożej Nieustającej Pomocy i zostali mianowani przez papieża Piusa IX w 1865 r. kustoszami i misjonarzami ikony o tym tytule, która jest przechowywana w kościele pw. św. Alfonsa Marii Liguori w Rzymie. Ojciec Józef przez cały dzień będzie głosił nam Słowo Boże, przygotowując nas do uroczystości odpustowej.

2. Także dzisiaj zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Biesiadę na Korabce, którą organizuje nasza Parafia wspólnie z Radą Osiedla Korabka.

Program jest następujący:

15.00 – 17.30

–  BIESIADA: grochówka, kiełbaski, ciasta, gofry, napoje,  …

– WYSTĘPY NA SCENIE:

15.00 –  Schola parafialna z Korabki

15.30 – Karina Sędkowska – Staszewska z młodzieżą

16.00 – Zespół Muzyczny Korabka

16.30 – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny

16.50 – Szkoła Tańca Breakdance Oldskulowe Trampki

17.00 – Klub Seniora „Radość”

– ATRAKCJE DLA DZIECI: kucyki; zjeżdżalnia; malowanie twarzy;…

– POKAZY: strażaków; policjantów; …

17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe

18.00 – Msza Święta w intencji Ofiarodawców oraz Organizatorów

19.15  – Losowanie losów fantowych

19.30 – Zabawa Taneczna z zespołem Beautiful

22.00 – Zakończenie Biesiady

Zapraszamy do udziału w zabawie fantowej. Losy do loterii będzie można otrzymać w czasie biesiady przy nabywaniu potraw, a do wygrania są m.in.: wynajem dmuchanego zamku, rower, suszarka, blender, odkurzacz, czajnik elektryczny.

Zachęcamy, aby zwyczajem lat ubiegłych, upiec i przynieść ciasta już pokrojone, do godz. 14.00.

3. Jutro 27 czerwca będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Sumę odpustową z procesją o godz. 18.00 odprawi  ks. Rafał Babicki. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie asystę procesyjną, służbę liturgiczną ołtarza oraz bielanki. 

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i o 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Ze względu  na ślub o godz. 19.00, wyjątkowo różaniec będzie bez rozważań, a piętnastominutowa medytacja indywidualnie.

6. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

7.  W tym tygodniu, nie będzie sprzątania kościoła, natomiast w przyszłym tygodniu w prosimy o pomoc mieszkańców

z bloku 43 F.

8. Z całego serca dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie czerech ołtarzy

na uroczystość Bożego Ciała na Korabce, a w sposób szczególny parafianom z: Chąśna, ul. Kiernozkiej, bloku przy ul. Kwiatowej oraz z ul. Bołtucia i ul. Skotnickiego.

Dziękujemy także wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafią podczas głównej procesji, oraz u SS. Bernardynek; wszystkim, którzy ubrani byli w łowickie stroje oraz osobom, które uczestniczyły w liturgii oktawy Bożego Ciała w naszym kościele.

9. Za dekorację kwiatową do kościoła, Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Bartłomiejowi i Milenie Mokrzyckim oraz Kamilowi i Aleksandrze Grzelak.  

10. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu św. za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

  11. Bóg zapłać Wspólnocie Wieczernik Maryjny oraz Wspólnocie Neokatechumenalnej za animowanie adoracji w piątek i w sobotę.

 12. Dziękujemy naszemu (Nie)Zwykłemu Teatrowi na Korabce pod opieką ks. Romana, za wystawienie sztuki „Królewna Śnieżka”, która była chwilą przyjemnej i zdrowej rozrywki nie tylko dla dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej ale także dla dorosłych.  

Zapowiedzi przedślubne: Dominik Łukasz Kaliński – kawaler z parafii Złaków

Marta Ilona Matuszewska – panna z parafii  tutejszej(19.06.i 26.06.2026)

Bartosz Arkadiusz Majer – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu 

Sylwia Markiewicz – panna z parafii  tutejszej (19.06.i 26.06.2022)

Bartłomiej Kujawa – kawaler z parafii Brzozów

Marta Kujawa – panna z parafii tutejszej (19.06.i 26.06.2022)

Tomasz Zając – kawaler z parafii tutejszej i Żaneta Pieńczuk – panna z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce (19.06.i 26.06.2022)

Dawid Jakub Pawlak – kawaler z parafii tutejszej

Ewelina Wiechno – panna z parafii św. Mikolaja w Bąkowie (26.06.i 03.07.2022)