1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8:00; 10:00 i 18:00 (nie ma Mszy Św. o godz. 12:30). W Chąśnie Msza Św. o godz. 9:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami Korabki.

2. W oktawie Bożego Ciała, Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30 jest połączone, na przemian, z Nieszporami Eucharystycznymi lub z procesją.       

3. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została przeniesiona w tym roku na czwartek 23 czerwca.

4. Również w najbliższy czwartek zakończymy Oktawę Bożego Ciała. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie wianków.

SS. Bernardynki wraz z księdzem kapelanem, serdecznie zapraszają nas, wraz z asystą procesyjną, na Mszę Św. o godz. 18:00, a po niej na procesję do czterech ołtarzy usytuowanych w Alejkach Sienkiewicza.

5.  W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. Również w piątek o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców, aby wspólnie dziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki.

7. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym katechetom, Pani Monice i Panu Piotrowi, za ich posługę w szkole i parafii. Może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wysoka jest ranga religii w wychowaniu dzieci i młodzieży, jak wielką rolę odgrywa  katecheza w integralnym rozwoju człowieka, nie pozwalając zredukować go tylko do sfery wyłącznie fizycznej, czy intelektualnej. Wiara, którą przekazują katecheci, otwiera młodego człowieka na wymiar duchowy: na świętość, miłość, wieczność – na Boga. Bóg im zapłać.

8. W sobotę 25 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

 9. W poniedziałek 27 czerwca będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Główna msza św. będzie odprawiona o godz. 18.00 i będzie jej przewodniczył ks. Rafał Babicki. Przygotujmy się duchowo do tej uroczystości przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, spowiedź.

– Adoracja Najśw. Sakramentu, w tym tygodniu, będzie w następujące dni:

– W nocy z czwartku na piątek (od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano)

          – W piątek, od mszy wieczornej do godz. 21.00. Pierwsze pół godziny adoracji, po różańcu, będzie animować Wspólnota Wieczernik Maryjny. Będzie ona prowadzona w jedności duchowej z wiernymi modlącymi się tego dnia w Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla w Chojnie z aktem poświęcenia się dwóm sercom: Pana Jezusa i Matki Najśw.

          – W sobotę, od mszy wieczornej do godz. 21.00. Pierwsze pół godziny adoracji, po różańcu, będzie animować Wspólnota Neokatechumenalna.

Adorację w piątek i sobotę zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

– W przyszłą niedzielę, nauki na każdej mszy św. będzie głosił ojciec Józef Szczecina, redemptorysta.

10. Z odpustem związana jest biesiada, dlatego zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Biesiadę na Korabce, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Biesiadę organizuje nasza Parafia wspólnie z Radą Osiedla Korabka.

Program jest następujący:

15.00 – 17.30

–  BIESIADA: grochówka, kiełbaski, ciasta, gofry, napoje,  …

– WYSTĘPY NA SCENIE:

15.00 –  Schola parafialna z Korabki

15.30 – Karina Sędkowska – Staszewska z młodzieżą

16.00 – Zespół Muzyczny Korabka

16.30 – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny

16.50 – Szkoła Tańca Breakdance Oldskulowe Trampki

17.00 – Klub Seniora „Radość”

– ATRAKCJE DLA DZIECI: kucyki; zjeżdżalnia; malowanie twarzy;…

– POKAZY: strażaków; policjantów; …

17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe

18.00 – Msza Święta w intencji Ofiarodawców oraz Organizatorów

19.15  – Losowanie losów fantowych

19.30 – Zabawa Taneczna z zespołem Beautiful

22.00 – Zakończenie Biesiady

Zapraszamy do udziału w zabawie fantowej. Losy do loterii będzie można otrzymać w czasie biesiady przy nabywaniu potraw, a do wygrania są m.in.: wynajem dmuchanego zamku, rower, suszarka, blender, odkurzacz, czajnik elektryczny.

Zachęcamy, aby zwyczajem lat ubiegłych, upiec i przynieść pokrojone ciasta, do godz. 14.00.

11. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

12. Za pomoc przy sprzątaniu kościoła dziękujemy mieszkańcom z bloków przy ul. Armii Krajowej, 43 A i 43 B. W tym tygodniu, w poniedziałek, na godz. 19.00, zapraszamy mieszkańców z bloków przy ul. Armii Krajowej, 43 C i 43 D, natomiast w przyszłym tygodniu z bloków 43 F.

13. Jest jeszcze do nabycia w zakrystii specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Cudom Eucharystycznym. Numer kosztuje 12 zł.

14. W najbliższy piątek 24 czerwca o godzinie 19.00 na specjalne życzenie widzów nasz (Nie)Zwykły Teatr na Korabce ponownie wystawi sztukę „Królewna Śnieżka”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. To już ostatnia szansa aby zobaczyć ten spektakl.

Zapowiedzi przedślubne:

Adrian Kochanek – kawaler z parafii tutejszej

Anna Bryk – panna z parafii  św. Piotra Ap. w Sobocie(12.06.i 19.06.2022)

Jarosław Grabowicz – kawaler z parafii tutejszej

Sylwia Kinga Czubatka – panna z parafii  św. Macieja w Bełchowie(12.06.i 19.06.2022)

Dominik Łukasz Kaliński – kawaler z parafii Złaków

Marta Ilona Matuszewska – panna z parafii  tutejszej(19.06.i 26.06.2026)

Bartosz Arkadiusz Majer – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu 

Sylwia Markiewicz – panna z parafii  tutejszej (19.06.i 26.06.2022)

Bartłomiej Kujawa – kawaler z parafii Brzozów

Marta Kujawa – panna z parafii tutejszej (19.06.i 26.06.2022)

Tomasz Zając – kawaler z parafii tutejszej i Żaneta Pieńczuk – panna z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce (19.06.i 26.06.2022)