1. Od dziś do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy się modlić w tych intencjach podczas Nabożeństw Majowych.

2. Wciąż trwają na nabożeństwa majowe, które są odprawiane u nas o godz. 17:30. W tym tygodniu, przy okazji majówek śpiewanych przy kapliczkach, w czwartek będzie odprawiona msza św. na ul. Zagrodowej (nr 21)

3. W czwartek 26 maja, przypada Dzień Matki. Z tej okazji życzymy wszystkim mamom świętości na wzór Niepokalanej Maryi i obfitości Bożego Błogosławieństwa od Jej Syna.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

5. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z Nabożeństwem Majowym (codziennie o godz. 17:30).

6. W sobotę 28 maja, o godz. 10.30, w Bazylice Katedralnej, nasz diakon Bartłomiej Jaska przyjmie Sakrament Święceń Kapłańskich. Bezpośrednim przygotowaniem do święceń będą dla niego kilkudniowe rekolekcje, które rozpocznie dzisiaj. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 maja, o godz. 12.30, w naszym kościele będzie sprawował Mszę Świętą Prymicyjną. Dziękując Bogu za dar jego życia i kapłaństwa wciąż otaczajmy go naszą modlitwą.

7. W przyszłą niedzielę przeżywamy także tajemnicę Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia będzie zbiórka ofiar do puszek na KUL.

8. Dziękujemy parafianom z ul. Armii Krajowej od nr 51 do nr 71 oraz z ul. Jeżewskiego i Matejki za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu, sprzątanie przeniesione jest na piątek 27 maja a podejmą się go bliscy i znajomi diakona Bartłomieja. W przyszłym tygodniu zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej od nr 72 do nr 116.

9. Dziękujemy Różom Różańcowym rodziców modlących się za swoje dzieci za tygodniowy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

10. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Jakubowi i Aleksandrze Boczek za dekorację kwiatową do kościoła.

11. Do 29 maja trwają zapisy na wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze. Zapisy na listę, która jest na parapecie przed zakrystią, lub u pani Bożeny Wójcik (tel. 691 270 969).

12. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na organizację Biesiady, którą planujemy w niedzielę 26 czerwca.

13. 29 maja, o godz. 12.30, w kościele Pijarów w Łowiczu, Mszą św. rozpocznie się Marsz dla życia i rodziny.   Po Mszy Marsz przejdzie przez Łowicz na Błonie i rozpocznie się piknik rodzinny. Patronat nad tym wydarzeniem objął między innymi  Biskup Andrzej F. Dziuba.

14. Koła Żywego Różańca są zaproszone na X Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 4 czerwca.

15. W środę o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

16. W sobotę 11 czerwca, planujemy jednodniowy wyjazd autokarowy do Torunia, ze zwiedzaniem Starówki, Mszą św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, oraz z krótkim pobytem w Ciechocinku w drodze powrotnej. Koszt wyjazdu to 70 zł., płatne przy zapisach.  Zapisy w przyszłą niedzielę po mszach św.

Zapowiedzi przedślubne:

Dominik Bogusz – kawaler z parafii tutejszej (15.05 i 22.05.2022)

Agnieszka Brzozowska – panna z parafii  św. Krzyża w Szamotułach

……………………………………………………………………………………………………………………

Adam Czaplicki – kawaler z parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie

Agata Sieczkowska – panna z parafii  tutejszej (22.05 i 29.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………………………

Piotr Płuska – kawaler z parafii tutejszej

Bogusława Hanna Pacler – panna z parafii  tutejszej (22.05 i 29.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………………………

Przemysław Guzek – kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża w Brzezinach

Monika Malarska – panna z parafii  tutejszej (22.05 i 29.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………………………

Jan Maciej Gnoiński – kawaler z parafii tutejszej

Martyna Karska – panna z parafii  tutejszej (22.05 i 29.05.2022)

……………………………………………………………………………………………………………………

Bartłomiej Patryk Jabłoński – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu

Anna Klaudia Kępka – panna z parafii  tutejszej (22.05 i 29.05.2022)