1. Drodzy Bracia i Siostry! Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wam obfitości Bożych darów. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia wszystkie sytuacje naszego codziennego życia. Niech obdarza pokojem nasze serca i nasze rodziny, niech pokrzepia łaską zdrowia nasze dusze i ciała, niech umacnia naszą wiarę i zaufanie Bożej Opatrzności, byśmy sami stali się dla innych świadkami tej niezwykłej prawdy, że Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali Triduum Paschalne w naszej parafii, abyśmy mogli jak najpiękniej przeżyć te najważniejsze dni w roku.

Za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękujemy ks. Romanowi, panu Piotrowi Miazkowi, pani Joannie Marciniak, chłopcom z Liturgicznej Służby Ołtarza oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Za dekoracje kwiatowe dziękujemy paniom Irminie Majchrzak Janickiej oraz Annie Majchrzak.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek i przeznaczone na dekorację oraz kwiaty. Zebraliśmy 1070 zł. Za ofiary na ten cel dziękujemy także paniom z Kół Żywego Różańca (ofiara 250 zł), z KŻR z ul. Chełmońskiego (150 zł) oraz z KŻR z Chąśna (180 zł.).

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam dobrze przeżyć liturgię: do lektorów, ministrantów, szafarzy Komunii św., do osób, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy, do pana organisty Kamila wraz ze scholą.  

Dziękujemy wszystkim posługującym przy procesji rezurekcyjnej: ministrantom, lektorom, bielankom, asyście towarzyszącej celebransowi, osobom, które niosły baldachim, chorągwie oraz feretrony, strażakom z pocztami sztandarowymi, a także tym wszystkim, którzy uświetnili nasze uroczystości przez ubranie się w strój łowicki.

Za trzymanie straży przy grobie Pańskim dziękujemy strażakom z Chąśna i Chąśna II, Goleńska i Świeryża. Kołom Żywego Różańca i wielu innym osobom, dziękujemy za czas adoracji Najświętszego Sakramentu.  Dziękujemy również za miłe słowa życzeń, które usłyszeliśmy w Wielki Czwartek, oraz za podzielenie się z nami różnymi dobrami kulinarnymi na stół wielkanocny. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za prowadzenie w minionym tygodniu codziennego różańca po mszach wieczornych.

4. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

5. We wtorek do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszamy parafian z ul. Kutrzeby i Skotnickiego, a w przyszłym tygodniu, w poniedziałek, z ul. Bołtucia.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, dzień w którym – jak mówił Jezus do siostry Faustyny – „otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.” Przygotowaniem do tego święta jest nowenna,  polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele odmawiamy ją w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 18:00.

8. W przyszłą niedzielę, którą rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia, będzie także zbiórka ofiar do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas.

9. W przyszłą niedzielę, po mszy o godz. 10.00, zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

10. W ubiegłą niedzielę rozprowadzonych zostało około 400 palemek, zebrana przy tej okazji kwota wyniosła 7.178 zł. Kwota ta została przekazana na leczenie i rehabilitację Ewy. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się i wzięli udział w naszym przedsięwzięciu. Dziękujemy za bazie i bukszpan do palemek. Dziękujemy naszym Paniom które przygotowały piękne kwiaty z bibuły oraz wszystkim tym którzy ciężko pracowali przy robieniu palemek, poświęcając swój czas. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

11. Z radością informujemy, że nasz parafianin, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, diakon Bartłomiej Jaska, urodzony dnia 30 kwietnia 1997 r. w Łowiczu, syn Grzegorza Piotra i Marzeny Renaty z d. Panek, otrzyma święcenia prezbiteratu w dniu 28 maja 2022 roku. Otaczajmy go wciąż naszą modlitwą.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Zapowiedzi przedślubne:

Damian Kosiorek  – kawaler z parafii tutejszej

Urszula Agata Wojtkowska – panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu